Aktualności - Z życia Ośrodka 2016r.

I WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM.
19.05.2016 - CHEŁM


`

Na zaproszenie Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie wzięliśmy udział w I Wojewódzkich Mistrzostwach w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 64 uczestników z różnych Ośrodków. Naszą "Przystań" reprezentowali: Katarzyna Furman, Bogdan Cierach, Krzysztof Dędniak, Mariusz Szymański. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


RAJD PIESZY.
17.05.2016 - ORCHÓWEK

`


XVII PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ.
12.05.2016 - ZAWICHOST`

Na zaproszenie Archidiecezjalnego Duszpasterza Środowisk Pomocy Społecznej ks. Bogusława Suszyło i Stowarzyszenia Integracji Społecznej "Bone Corda" w Kalince uczestniczyliśmy w XVII Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej. Tym razem zawitaliśmy do Kościoła p.w Św. Jana Chrzciciela w Zawichoście. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. której przewodniczył i homilę wygłosił J.E. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.


WARSZTATY U TWÓRCÓW.
09-13.05.2016 - WŁODAWA
`

W dniach 9-13 maja w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadburzańskiej uczestniczyliśmy w Integracyjnych Warsztatach Artystycznych dla osób niepełnosprawnych pt. "Co nam w duszy gra". Zajęcia odbywały się pod kierunkiem siedmiu instruktorów z dziedziny rzeźby, haftu i malarstwa. Nasz Ośrodek reprezentowali: Dorota Baszyńska, Ewelina Brańka, Michał Kuryłowicz i Karol Brzozowski. Warsztaty zakończyły się wernisażem wykonanych prac, wręczeniem dyplomów i upominków dla wszystkich "Artystów".


HUTA SZKŁA.
12.04.2016 - DUBECZNO.

`

Kolejna grupa uczestników wybrała się do Huty Szkła w Dubecznie. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jak ze zwykłego szkła powstają przepiękne „małe dzieła sztuki”.


MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA.
08.04.2016 - WŁODAWA`

Nasz zespół „Iskra” miał zaszczyt wystąpić ze swoim repertuarem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Występ uświetnił ostatnie zajęcia oraz podsumowanie projektu „O finansach ... w bibliotece – IV edycja”.


POWITANIE WIOSNY.
31.03.2016 - OKUNINKA

`

Z lekkim opóźnieniem powitaliśmy Wiosnę . Mamy nadzieję, że płonąca Marzanna przegoniła Zimę na dobre.


ŚNIADANIE WIELKANOCNE.
24.03.2016 - POW ŚWIETLICA


`

W Wielki Czwartek zgodnie z tradycją Naszego Ośrodka spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna, która przybliżyła nam zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Podczas wspólnego Śniadania mieliśmy możliwość spróbowania mnóstwa potraw, nierozerwalnie kojarzących się z Wielkanocą. Atmosfera podczas uroczystości była niezwykłe serdeczna i rodzinna, co sprzyjało wspomnieniom i wspólnym żartom.


WESOŁYCH ŚWIĄT

`

WIELKANOC 2016


DZIEŃ KOBIET
08.03.2016 - POW ŚWIETLICA

`

8 marca w naszym Ośrodku był dniem szczególnym. Z okazji Dnia Kobiet nasi Panowie obdarowali wszystkie Panie pięknymi różami i tulipanami. Oprócz wielu życzeń nie zabrakło słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie.


„CO LUDZIE POWIEDZIELI”
03.03.2016 -MBP WŁODAWA


`

„Co ludzie powiedzieli” - lokalna historyczna wystawa multimedialna, którą w ostatnim czasie mieliśmy możliwość podziwiać w Galerii. Na Poddaszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Wystawa opierała się na opowieściach z dawnych czasów zebranych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu. Zebrane opowieści przekształcone zostały w mobilną, multimedialną wystawę a jej oglądanie miało formę gry, w której każda instalacja była zadaniem do wykonania. Chętnie uczestniczyliśmy w rozwiązywaniu kolejnych zadań. Bardzo podobała się nam taka forma spotkania z historią.


ZWIEDZANIE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI
01.03.2016 - WŁODAWA
`

Dzięki uprzejmości Komendanta KPP we Włodawie P. Mariusza Siegiedy gościliśmy w Komendzie Policji. Tam zobaczyliśmy stanowisko oficera dyżurnego, pokój okazań oraz areszt. Zapoznaliśmy się z charakterem i miejscem pracy technika kryminalistycznego. Podziwialiśmy czworonożnych stróżów prawa, psy patrolowo- tropiące oraz nowoczesne radiowozy policyjne wraz z ich wyposażeniem. Szczególne podziękowania złożyliśmy rzecznikowi Policji P. Elwirze Tadyniewicz, za wyjątkowe zaangażowanie podczas organizacji tej wizyty. Spotkanie uświadomiło nam jak trudna i odpowiedzialna jest praca funkcjonariusza Policji.


GRILL NAD JEZIOREM BIAŁYM
09.02.2016 - OKUNINKA
`

Korzystając z iście wiosennej pogody postanowiliśmy zorganizować grilla. W tym celu wybraliśmy się do Okuninki na Ośrodek Integracji Społecznej „Promyk”. W pięknych okolicznościach przyrody spędziliśmy miło czas, a pierwsze w tym sezonie kiełbaski i kaszanki smakowały znakomicie.


WALENTYNKI
15.02.2016 - POW ŚWIETLICA
`

Chcąc podtrzymać tradycję Dnia Zakochanych zorganizowaliśmy „Pocztę Walentynkową”. Każdy z nas otrzymał własnoręcznie wykonaną kartę od osoby bliskiej naszemu sercu. To miłe widzieć, że ktoś nas lubi i o nas myśli.


ZABAWA KARNAWAŁOWA W SOSW
08.02.2016 - WŁODAWA

`

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprosili nas do udziału w Balu Karnawałowym. Tematem przewodnim było średniowiecze. Nasi rycerze i damy dworu mieli możliwość zaprezentowania swoich pięknych przebrań.


WYJŚCIE NA PIZZĘ
25.01.2016 - WŁODAWA`

Pizzeria „ Kameleon” to jedno z naszych ulubionych miejsc spotkań . Dlatego też postanowiliśmy, że znowu tam zajrzymy. Każdy z nas miał możliwość wyboru swoich ulubionych dań oraz mógł skomponować własną pizzę.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
29.01.2016 - POW ŚWIETLICA


`

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Także i my postanowiliśmy zorganizować w Ośrodku Zabawę Karnawałową. Wspaniała maskarada, której towarzyszyły liczne konkursy oraz pyszny poczęstunek wprawiła nas w znakomity nastrój, który towarzyszył nam będzie jeszcze długo.patrz Archiwum


Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYSTAŃ" ul. Piłsudskiego 64A 22-200 WŁODAWA woj.lubelskie tel./fax 082 572-18-12
e-mail:powwlodawa@wp.pl