Aktualności - Z życia Ośrodka 2016r.

NARODZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
08.09.2016 - KODEŃ

`

Ku Czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wybraliśmy się do Kodnia na odpust parafialny by dziękować Bogu za plony Ziemi oraz prosić o zdrowie i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych przez nas celów. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godzinie 10:00. Po nabożeństwie wyruszyliśmy na Kalwarię oraz do Ogrodu Maryjnego.


WYJŚCIE NA PIZZĘ.
29-30.08.2016 - WŁODAWA
`

Uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się na pizzę do restauracji Kameleon. Wyjście było sposobem na oderwanie się od otaczającej nas rzeczywistości. Atmosfera była przyjemna, był to czas żeby poznać się jeszcze lepiej. Pizza wszystkim bardzo smakowała. Po obfitym posiłku wróciliśmy spacerem do ośrodka. Po drodze wstąpiliśmy na lody.


ODPUST W STARYM BRUSIE.
26.08.2016 - START BRUS

`

W piątek w Starym Brusie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć. Wybraliśmy się tam by móc u Maryi szukać natchnienia i umocnienia. Uroczystości religijne są najważniejsze, ale odpust to również stragany i stoiska z zabawkami i pamiątkami, które również zobaczyliśmy.


SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
25.08.2016 - KRASNYSTAW


`

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych jest imprezą cykliczną organizowaną dla Ośrodków Wsparcia z terenu województwa lubelskiego. W zawodach wzięło udział 13 drużyn, z których nasza liczyła 14 zawodników. Uczestnicy brali udział w biegu sztafetowym 4 x 100m, przeciąganiu liny, rzucie piłka lekarską oraz biegu na 60m. Spisaliśmy się na medal zdobywając złoto w sztafecie oraz przeciąganiu liny. Zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik pamiątkowe koszulki.


MUZEUM WSI LUBELSKIEJ.
18.08.2016 - LUBLIN


`

Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych skansenów w Polsce. Ekspozycja jest podzielona na siedem sektorów: Wyżyny Lubelskiej, Roztocza, Powiśla Lubelskiego, Podlasia, Nadbuża oraz sektor dworski i miasteczkowy. Głównym celem naszej wycieczki było przybliżenie dawnej wsi, zapoznanie się z jej architekturą, kulturą, a także obrazem codziennego życia. Poznaliśmy elementy wyposażenia domu np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, garnki. Duże zainteresowanie wzbudziły narzędzia gospodarcze: sierp, kosa, pług, cepy, beczki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's :).


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM.
18-20.07.2016 - OKUNINKA II GRUPA
`

To już druga grupa uczestników tegorocznego biwaku wybrała się nad Jezioro Białe, by złapać oddech i wypocząć na łonie natury.


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM.
05-07.07.2016 - OKUNINKA

`

Korzystając z pięknych, upalnych, letnich dni zorganizowaliśmy biwak nad Jeziorem Białym. W tym celu wybraliśmy się do Okuninki do Ośrodka Integracji Społecznej „Promyk”. Wypoczywaliśmy w cudownych okolicznościach przyrody plażowaliśmy, kąpaliśmy się, pływaliśmy rowerkiem wodnym. Byliśmy również na dyskotece oraz mieliśmy możliwość obejrzenia meczu Euro 2016 w barze. Samodzielnie przygotowywaliśmy posiłki i grillowaliśmy pod czujnym okiem opiekunów. Krajobraz nad jeziorem jest niesamowity! Tyle zieleni, kwiaty, bujna trawa, a niedaleko jezioro! Z żalem i smutkiem opuściliśmy to miejsce.


X NADBUŻAŃSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL MUZYCZNY.
30.06.2016 - KODEŃ

`

To już dziesiąty raz mieliśmy możliwość zaprezentować trzy utwory oraz zachwycać się występami pozostałych wykonawców podczas Festiwalu Muzycznego w Kodniu. Festiwal zakończył się uroczystym wręczeniem upominków i pucharów. Wróciliśmy pełni wrażeń z nowymi pomysłami na przyszły rok.


ODPUST ŚW. PIOTRA I PAWŁA.
29.06.2016 - HANNA`

Wybraliśmy się na uroczystości odpustowe Św. Piotra i Pawła w Hannie. Uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Mszy Świętej. Wysłuchaliśmy koncertu pieśni religijnych różnych zespołów.


WYCIECZKA.
28.06.2016 - NAŁĘCZÓW I KAZIMIERZA DOLNY


`

Korzystając z pięknej słonecznej pogody wraz z DPS „Senior” wybraliśmy się na wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość być w uzdrowisku w Nałęczowie i smakować wodę z wysoką zawartością żelaza. Uczestniczyliśmy w rejsie statkiem po Wiśle, przejażdżce zielonymi meleksami do wąwozu, w którym spacerowaliśmy. Odwiedziliśmy również Kościół Parafialny Farny pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja. Wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży i podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Zwiedziliśmy również Rynek w Kazimierzu Dolnym. Zjedliśmy wspólny posiłek w restauracji. Wycieczka zapewniła nam nadzwyczajne emocje oraz niezapomniane wrażenia.


OBCHODY NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ.
22.06.2016 - RÓŻANKA


`

Wzięliśmy udział w obchodach Nocy Świętojańskiej w Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Spotkaliśmy się z miłym powitaniem Dyrektora DPS Pana Andrzeja Lisa. Wraz z naszymi znajomymi zaplataliśmy wianki oraz bawiliśmy się przy muzyce granej przez naszego terapeutę Pana Roberta Bujalskiego. Nie zabrakło również słynnego smalczyku z kiszonym ogórkiem jak również innych przysmaków.


TURNIEJ BOCCIA.
16.06.2016 - WŁODAWA

`

Wzięliśmy udział w turnieju Boccia, który odbył się w ośrodku MOSiR we Włodawie. Gra wywodzi się z tradycyjnej gry włoskiej zwanej pod nazwą Bocce. Zadaniem rozgrywki jest wrzucenie na boisko białej bili, a następnie umieszczenie w jej najbliższym sąsiedztwie jak największej ilości bil w jednym kolorze. Celem gry jest integracja uczestników, uspokojenie ich, a także danie satysfakcji z tego, że dokonali czegoś samodzielnie. Turniej Boccia to coś więcej niż sport, to prawdziwa integracja oraz zdrowa, motywująca rywalizacja.


INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY.
15.06.2016 - WŁODAWA – RÓŻANKA – DOŁHOBRODY– WŁODAWA`

Na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięliśmy udział w Integracyjnym Rajdzie Rowerowym na trasie Włodawa – Różanka – Dołhobrody –Włodawa. Trasa miała odległość ok. 30 kilometrów. Uczestnicy wyprawy mieli możliwość zobaczenia wystawy poświęconej Róży Marii Zamoyskiej w Różance. Podsumowaniem tegorocznego wyjazdu było wspólne ognisko.


DZIEŃ INWALIDY.
15.06.2016 - WŁODAWA

`

Na zaproszenie Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących wzięliśmy udział w obchodach Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Czas umilał nam zespół Kresowianki oraz zespół wokalny z MDK we Włodawie. Nie zabrakło również wspaniałych życzeń od zaproszonych gości obecnych na spotkaniu.


IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
09.06.2016 - KRASNYSTAW

`

9 czerwca wzięliśmy udział w IX Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez ŚDS w Krasnymstawie przy współpracy z Krasnostawskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z różnych Ośrodków. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy drugie miejsce. Królem strzelców po raz kolejny został nasz uczestnik Bogdan Cierach, który zdobył 10 bramek. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplopmy oraz nagrody rzeczowe.


"JESTEM WIĘC TAŃCZĘ"
25.05.2016 - MIĘDZYLEŚ


`

Już po raz drugi mieliśmy możliwość uczestniczyć w Festynie Integracyjnym pt. „Jestem więc tańczę”. Organizatorem spotkania był ŚDS w Międzylesiu. Nasz Ośrodek zaprezentował występ taneczny do utworu „Papaja” Urszuli Dudziak. Podczas wyjazdu mieliśmy także okazję udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych przez mistrzów tańca. Wspaniała zabawa, pyszny poczęstunek oraz dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników festynu sprawiły, że bawiliśmy się znakomicie.


XV FESTYN INTEGRACYJNY.
20.05.2016 - WŁODAWA


`

Na zaproszenie SOSW we Włodawie wzięliśmy udział w XV Festynie Integracyjnym pt. "Na szerokich wodach". Nasz zaspół wokalno – instrumentalny "Iskra" zaprezentował kilka piosenek oraz występ taneczny. Gospodarz zapewnił wiele ciekawych konkursów i zabaw, jak również poczęstunek dla wszystkich uczestników Festynu.


ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
19.05.2016 - WŁODAWA

`

Zespół "Iskra" miał przyjemność wystąpić ze swoim repertuarem na obchodach Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość zorganizowana została przez Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie. W naszym imieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności składajac na ręce pani Ireny Rutkowskiej Prezes PZERiI we Włodawie własnoręcznie przez nas wykonany upominek.


I WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM.
19.05.2016 - CHEŁM


`

Na zaproszenie Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie wzięliśmy udział w I Wojewódzkich Mistrzostwach w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 64 uczestników z różnych Ośrodków. Naszą "Przystań" reprezentowali: Katarzyna Furman, Bogdan Cierach, Krzysztof Dędniak, Mariusz Szymański. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


RAJD PIESZY.
17.05.2016 - ORCHÓWEK

`

Korzystając ze słonecznej wiosennej pogody zorganizowaliśmy pierwszy w tym roku rajd pieszy. Dzielnym krokiem pokonaliśmy trasę Włodawa-Orchówek-Wlodawa. Na zakończenie rajdu na "Kiszarni" czekały na nas pyszności z grila.


XVII PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ.
12.05.2016 - ZAWICHOST`

Na zaproszenie Archidiecezjalnego Duszpasterza Środowisk Pomocy Społecznej ks. Bogusława Suszyło i Stowarzyszenia Integracji Społecznej "Bone Corda" w Kalince uczestniczyliśmy w XVII Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej. Tym razem zawitaliśmy do Kościoła p.w Św. Jana Chrzciciela w Zawichoście. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. której przewodniczył i homilę wygłosił J.E. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.


WARSZTATY U TWÓRCÓW.
09-13.05.2016 - WŁODAWA

`

W dniach 9-13 maja w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej uczestniczyliśmy w Integracyjnych Warsztatach Artystycznych dla osób niepełnosprawnych pt. "Co nam w duszy gra". Zajęcia odbywały się pod kierunkiem siedmiu instruktorów z dziedziny rzeźby, haftu i malarstwa. Nasz Ośrodek reprezentowali: Dorota Baszyńska, Ewelina Brańka, Michał Kuryłowicz i Karol Brzozowski. Warsztaty zakończyły się wernisażem wykonanych prac, wręczeniem dyplomów i upominków dla wszystkich "Artystów".


HUTA SZKŁA.
12.04.2016 - DUBECZNO.

`

Kolejna grupa uczestników wybrała się do Huty Szkła w Dubecznie. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jak ze zwykłego szkła powstają przepiękne „małe dzieła sztuki”.


MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA.
08.04.2016 - WŁODAWA`

Nasz zespół „Iskra” miał zaszczyt wystąpić ze swoim repertuarem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Występ uświetnił ostatnie zajęcia oraz podsumowanie projektu „O finansach ... w bibliotece – IV edycja”.


POWITANIE WIOSNY.
31.03.2016 - OKUNINKA

`

Z lekkim opóźnieniem powitaliśmy Wiosnę . Mamy nadzieję, że płonąca Marzanna przegoniła Zimę na dobre.


ŚNIADANIE WIELKANOCNE.
24.03.2016 - POW ŚWIETLICA


`

W Wielki Czwartek zgodnie z tradycją Naszego Ośrodka spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna, która przybliżyła nam zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Podczas wspólnego Śniadania mieliśmy możliwość spróbowania mnóstwa potraw, nierozerwalnie kojarzących się z Wielkanocą. Atmosfera podczas uroczystości była niezwykłe serdeczna i rodzinna, co sprzyjało wspomnieniom i wspólnym żartom.


WESOŁYCH ŚWIĄT

`

WIELKANOC 2016


DZIEŃ KOBIET
08.03.2016 - POW ŚWIETLICA

`

8 marca w naszym Ośrodku był dniem szczególnym. Z okazji Dnia Kobiet nasi Panowie obdarowali wszystkie Panie pięknymi różami i tulipanami. Oprócz wielu życzeń nie zabrakło słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie.


„CO LUDZIE POWIEDZIELI”
03.03.2016 -MBP WŁODAWA


`

„Co ludzie powiedzieli” - lokalna historyczna wystawa multimedialna, którą w ostatnim czasie mieliśmy możliwość podziwiać w Galerii. Na Poddaszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Wystawa opierała się na opowieściach z dawnych czasów zebranych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu. Zebrane opowieści przekształcone zostały w mobilną, multimedialną wystawę a jej oglądanie miało formę gry, w której każda instalacja była zadaniem do wykonania. Chętnie uczestniczyliśmy w rozwiązywaniu kolejnych zadań. Bardzo podobała się nam taka forma spotkania z historią.


ZWIEDZANIE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI
01.03.2016 - WŁODAWA
`

Dzięki uprzejmości Komendanta KPP we Włodawie P. Mariusza Siegiedy gościliśmy w Komendzie Policji. Tam zobaczyliśmy stanowisko oficera dyżurnego, pokój okazań oraz areszt. Zapoznaliśmy się z charakterem i miejscem pracy technika kryminalistycznego. Podziwialiśmy czworonożnych stróżów prawa, psy patrolowo- tropiące oraz nowoczesne radiowozy policyjne wraz z ich wyposażeniem. Szczególne podziękowania złożyliśmy rzecznikowi Policji P. Elwirze Tadyniewicz, za wyjątkowe zaangażowanie podczas organizacji tej wizyty. Spotkanie uświadomiło nam jak trudna i odpowiedzialna jest praca funkcjonariusza Policji.


GRILL NAD JEZIOREM BIAŁYM
09.02.2016 - OKUNINKA
`

Korzystając z iście wiosennej pogody postanowiliśmy zorganizować grilla. W tym celu wybraliśmy się do Okuninki na Ośrodek Integracji Społecznej „Promyk”. W pięknych okolicznościach przyrody spędziliśmy miło czas, a pierwsze w tym sezonie kiełbaski i kaszanki smakowały znakomicie.


WALENTYNKI
15.02.2016 - POW ŚWIETLICA
`

Chcąc podtrzymać tradycję Dnia Zakochanych zorganizowaliśmy „Pocztę Walentynkową”. Każdy z nas otrzymał własnoręcznie wykonaną kartę od osoby bliskiej naszemu sercu. To miłe widzieć, że ktoś nas lubi i o nas myśli.


ZABAWA KARNAWAŁOWA W SOSW
08.02.2016 - WŁODAWA

`

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprosili nas do udziału w Balu Karnawałowym. Tematem przewodnim było średniowiecze. Nasi rycerze i damy dworu mieli możliwość zaprezentowania swoich pięknych przebrań.


WYJŚCIE NA PIZZĘ
25.01.2016 - WŁODAWA`

Pizzeria „ Kameleon” to jedno z naszych ulubionych miejsc spotkań . Dlatego też postanowiliśmy, że znowu tam zajrzymy. Każdy z nas miał możliwość wyboru swoich ulubionych dań oraz mógł skomponować własną pizzę.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
29.01.2016 - POW ŚWIETLICA


`

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Także i my postanowiliśmy zorganizować w Ośrodku Zabawę Karnawałową. Wspaniała maskarada, której towarzyszyły liczne konkursy oraz pyszny poczęstunek wprawiła nas w znakomity nastrój, który towarzyszył nam będzie jeszcze długo.patrz Archiwum


Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYSTAŃ" ul. Piłsudskiego 64A 22-200 WŁODAWA woj.lubelskie tel./fax 082 572-18-12
e-mail:powwlodawa@wp.pl