Aktualności - Z życia Ośrodka 2020/2019r.

WESOŁYCH ŚWIĄT
23.12.2020 r. - POW PRZYSTAŃ

BOŻE NARODZENIE 2020


SPOTKANIE WIGILIJNE
22.12.2020 r. - WŁODAWA

Święta Bożego Narodzenia oraz poprzedzający je czas jest nieodzownym elementem naszej kultury. Rok 2020 jest inny niż wszystkie do tej pory. Pandemia koronawirusa nie pozwala nam w pełni zintegrować się w ten szczególny czas, dlatego też Nasza Wigilia ze względów obostrzeń sanitarnych odbyła się w dwóch terminach, w małych grupach na pracowniach terapeutycznych. Pomimo, że nie mogliśmy się spotkać wszyscy w jednym czasie to i tak atmosfera Naszych spotkań była iście świąteczna, były życzenia, kolędowanie oraz pyszne jedzonko. Ponieważ w tym roku byliśmy bardzo grzeczni odwiedził Nas także Mikołaj z prezentami.


GWIAZDKOWY PREZENT
18.12.2020 r. - WŁODAWA
Dzięki środkom finansowym Powiatu Włodawskiego, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i dotacji pozyskanej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zakupiony został 9 - osobowy mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych – uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia “Przystań” we Włodawie. Uroczyste przekazanie pojazdu przez Starostę Włodawskiego Andrzeja Romańczuka odbyło się w piątek, 18 grudnia 2020r. Szczególne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Albina Mazurka - Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pana Jerzego Dębskiego - Dyrektora oddziału lubelskiego PFRON. Słowa podziękowania za dotychczasową współpracę, życzliwość oraz dofinansowanie do zakupu samochodu kierujemy również do Starosty Włodawskiego Andrzeja Romańczuka oraz członków Zarządu Powiatu we Włodawie: Tomasza Korzeniewskiego, Edwarda Łagwy, Adama Panasiuka oraz Mariana Kupisza. Drugi samochód z pewnością ułatwi funkcjonowanie Ośrodka, który pod swoją opieką ma obecnie 60 uczestników. Mikrobus Volkswagen Caravelle będzie służył do transportu osób niepełnosprawnych z gmin: Wyryki, Urszulin i Stary Brus..


PACZKI ŚWIĄTECZNE
15.12.2020 r. - WŁODAWADziękujemy Poleskiemu Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" w Różance za przygotowanie paczek świątecznych �� dla Naszych uczestników.


WYJSCIE NA BASEN
08.12.2020 r. - WŁODAWA

Jak miło znowu się spotkać. Ośrodek wznowił swoją działalność i pomimo wzmożonego reżimu sanitarnego oferuje nam wiele propozycji zajęć. Basen tylko dla nas


ZAWSZW RAZEM
30.11.2020 r. - WŁODAWA


Pomimo, że nasi uczestnicy pozostają bezpieczni w swoich domach personel Ośrodka nie zwalnia tempa. Systematycznie przygotowujemy posiłki dla najbardziej potrzebujących uczestników. Codziennie prowadzimy online zajęcia zdalne. Pomagamy w załatwianiu spraw socjalnych i medycznych. Dodatkowo przeprowadzamy drobne remonty oraz robimy generalne porządki aby Ośrodek wyglądał pięknie kiedy znowu się spotkamy z uczestnikami.


MUZEUM WSI LUBELSKIEJ
25.09.2020 r. - LUBLIN
Pierwsza grupa uczestników wybrała się na kolejną wycieczkę. Tym razem podziwialiśmy uroki jesieni w Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen zaczarował nas nie tylko malowniczym krajobrazem z przepływającą rzeką Czechówką, ale też szczegółowym odwzorowaniem obszarów dawnego regionu lubelskiego. Mogliśmy zaobserwować bogactwo architektury i zgromadzonych eksponatów, które odzwierciedlały zwyczaje, obrzędy i codzienną pracę ludzi z minionej epoki. Znajdują się tam urokliwe stare młyny, zagrody i chaty kryte strzechą, tętniące życiem podczas sianokosów, żniw, dożynek czy innych obrzędów. Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi pierogami domowej roboty.


RAZEM PRZECIW COVID-19
24.09.2020 r. - WŁODAWA


W ramach zwalczania skutków COVID-19 Pani Ewa Pawlikowska Prezez Zarządu firmy DeKaL Sp. z o.o. reprezentowana przez Pana Daniela Kwiatkowskiego kierownika partnerskiej stacji paliw Lotos we Włodawie przekazała na ręce Pani Doroty Ostrowskiej - dyrektora Powiatowego Ośrodka Wsparcia ,,Przystań” we Włodawie płyny do dezynfekcji. Uczestnicy oraz pracownicy Ośrodka serdecznie dziękują za okazaną pomoc..


XXI FESTIWAL TRZECH KULTUR
18-20.09.2020 r. - WŁODAWA


Festiwal Trzech Kultur jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnym w naszym mieście. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody wybraliśmy się na Jarmark Festiwalowy. A tam coś dla ciała coś dla smaku -cuda i cudeńka, które są inspiracją do naszych zajęć.


JEZIORO BIAŁE
31.07.2020 r. - OKUNINKA
Słońce, plaża i jezioro i nic więcej do szczęścia nam nie trzeba.


HIPOTERAPIA W STAJNI PASJA
10, 30.07.2020 r. - SUSZNO
Po raz kolejny odwiedziliśmy naszych czworonożnych przyjaciół w zaprzyjaźnionej stajni.


WESOŁYCH ŚWIĄT
WIELKANOC 2020W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowaliśmy dla naszych uczestników paczki żywnościowe oraz stroiki świąteczne. Tęsknimy za Wami.


POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW W "PRZYSTANI"
15.03.2020 r. - POW ŚWIETLICA


15 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Konsumenta. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Małgorzata Dejneka Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się jakie mamy prawa jako konsumenci i gdzie szukać pomocy w sytuacjach gdy sprzedawcy nie respektują naszych praw. Pani Rzecznik poinformowała nas także, że w ramach swoich obowiązków udziela bezpłatnego poradnictwa i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów.


DZIEŃ KOBIET
09.03.2020 r. - POW ŚWIETLICA


Mimo, że Dzień Kobiet był wczoraj nasi Panowie sprawili nam dzisiaj ogromną niespodziankę. Serdeczne życzenia, kwiaty nasze portrety oraz słodki poczęstunek sprawiły, że na twarzach wszystkich Pań gościł uśmiech.


ZANAWA KARNAWAŁOWA
20.02.2020 r. - SOSW WŁODAWA

Ostatniego dnia karnawału zaproszeni zostaliśmy na bal w Krainie Bajek i Baśni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i super zabawę.


AFERA FRYZJERA
20.02.2020 r. - POW

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy prospołecznej młodzieży OHP, nawiązującej do hasła “Młodzież OHP dla Środowisk Lokalnych” odwiedzili nas uczniowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania we Włodawie. Dziś nasi uczestnicy mieli możliwość skorzystania z usług fryzjerskich zaoferowanych przez uczniów OHP kształcących się w zawodzie fryzjera. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.


WALENTYNKI
14.02.2020 r. - POW ŚWIETLICA

Jednego serca! tak mało! tak mało, Jednego serca trzeba mi na ziemi! Coby przy mojem miłością zadrżało: A byłbym cichym pomiędzy cichemi... Miłość okazujemy sobie cały rok. Jednak Dzień Św. Walentego popularnie zwany Walentynkami jest raz w roku. W związku z tym dzisiaj postanowiliśmy trochę poświętować. Montaż słowno – muzyczny, poczta walentynkowa a także pyszne ciastka w kształcie serc sprawiły, że ten dzień przeżyliśmy szczególnie miło. A o tym, jak przezywaliśmy walentynki świadczą uśmiechnięte twarze i gorące serca na zdjęciach.


ALBERTIANA
12.02.2020 r. - LUBLIN

Nasze przedstawienie pt: “Smok Wawelski” znalazło się w gronie ośmiu przedstawień biorących udział w etapie regionalnym XX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2020. Organizatorem Konkursu była Fundacja im. Brata Alberta oraz Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zauważeni i doceniono naszą pracę.


WIZYTA NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM
24.01.2020 r. - SŁAWATYCZE

Dzięki uprzejmości Komendanta Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach Pana ppłk Piotra Stupki mieliśmy możliwość zwiedzenia drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach. Funkcjonariusze SG przybliżyli nam główne zagadnienia związane z ich służbą, zadania, specyfikę pracy, podstawowe zasady przekraczania granicy. Największą atrakcją dzisiejszej wycieczki był pokaz tresury Maxa - najmilszego czworonożnego funkcjonariusza Straży Granicznej.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
22.01.2020 r. - RÓŻANKA
Kocham mocno Babcię, Dziadka To nie żarty moi mili Dzisiaj im życzenia składam By sto latek jeszcze żyli. W Dniu Babci i Dziadka odwiedziliśmy z najlepszymi życzeniami naszych przyjaciół w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Sto lat Kochani.


HIPOTERAPIA W STAJNI PASJA
10.01.2020 r. - SUSZNO

Koń jako narzędzie rehabilitacji świetnie pomaga przy ćwiczeniach postawy ciała i równowagi. Efektem zajęć jest poprawa funkcjonalności w sferze fizycznej, poznawczej emocjonalnej i motywacyjnej.


ZAJĘCIA NA BASENIE
09.01.2020 r. - MOSIR WŁODAWA

Pływanie jest jednym ze sportów wszechstronnie rozwijających organizm. Zwiększa wydolność organizmu, pomagający harmonijnie kształtować ciało, przeciwdziała wadom postawy i otyłości. Zajęcia na basenie mają pomóc opanować sztukę pływania i przełamać lęk przed wodą.


WESOŁYCH ŚWIĄT
20.12.2019 r. - POW PRZYSTAŃ

BOŻE NARODZENIE 2019


SPOTKANIE OPŁATKOWE
19.12.2019 r. - POW WŁODAWA


Łzy wzruszenia, wspólne kolędowanie, czas dzielenia się opłatkiem – tak można podsumować nasze tradycyjne już spotkanie opłatkowe. W ciepłej i rodzinnej atmosferze zebraliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi aby życzyć sobie spokojnych oraz błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Grupa teatralna zaprezentowała pełne uroku Jasełka, a wspólne kolędowanie i tradycyjne samodzielnie przygotowane wigilijne potrawy pozwoliły nam poczuć magię świąt. Po obejrzeniu części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście: Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Włodawski, Ks. Kanonik Dariusz Parafiniuk - Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, Pani Urszula Rudko - Dyrektor PCPR, Pan Andrzej Lis- Dyrektor DPS „Senior”” w Różance, Pani Barbara Dynkiewicz - Wicedyrektor SOSW we Włodawie.


I JA TEŻ MAM TALENT
11.12.2019 r. - WŁODAWA

Za nami VI edycja Konkursu "I Ja też mam talent" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Włodawie. W tym roku Jury doceniło naszego kolegę Artura Więcaszka, który otrzymał nagrodę specjalna za Osobowość Sceniczną.


JARMARK ŚWIĄTECZNY
07.12.2019 r. - WŁODAWA
W minioną sobotę mogliśmy zaprezentować nasze prace na Jarmarku Świątecznym zorganizowanym przez Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie. Niezmiernie miło byliśmy zaskoczeni zainteresowaniem jakim cieszyło się nasze rękodzieło.


MIKOŁAJKI
06.12.2019 r. - POW ŚWIETLICA
Idzie, idzie święty z nieba. Oto jest wśród nas. Witaj święty Mikołaju. Witaj, witaj nam Cały długi rok czekamy. Cieszymy się wszyscy. Chcemy Ciebie tu przywitać w dzień tak uroczysty. Z niecierpliwością wyczekiwany Mikołaj dotarł także i do nas.


XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI
28.11.2019 r. - WŁODAWA


Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych działającym przy SOSW we Włodawie uczestniczyliśmy w XVIII Wojewódzkim Konkursie recytatorskim objętym Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Poezja Dziecięcej Radości i Młodzieńczych Marzeń "Jesień słowem malowana". Jury doceniło naszą ciężką pracę- Artur Więcaszek za recytację wiersza "Jesień" Jana Brzechwy otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca, zaś Justyna Prabucka za wiersz Artura Oppmana "Odlatują ptaki" otrzymała wyróżnienie. Podczas spotkania rozstrzygnięto także X Wojewódzki Konkurs plastyczny "Jesień pędzlem malowana" doceniono w nim i nagrodzono prace Małgorzaty Łobacz i Katarzyny Zaorskiej.


WYSTAWA "SPRAWNI PRZEZ SZTUKĘ" W MBP
25.11.2019 r. - WŁODAWA

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Sprawni przez sztukę" w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Jest to wystawa prac wykonanych przez nas podczas zajęć w Ośrodku.


DZIEŃ SENIORA
16.11.2019 r. - WŁODAWA


Na zaproszenie Zarządu O/R Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie oraz Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Dnia Seniora i inauguracji Roku Akademickiego UTW we Włodawie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz wszystkim Seniorom życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień przynosi wiele radości i uśmiechu.


WYBORY RADY UCZESTNIKÓW
15.11.2019 r. - WŁODAWAJak co roku w listopadzie wybraliśmy członków do Rady Uczestników. W głosowaniu wzięło udział 57 osób. Z grona czternastu kandydatów wybieraliśmy pięciu podopiecznych wchodzących w skład Rady. Głosowanie odbyło się na kartach do głosowania i miało charakter tajny. Po skrupulatnym podliczeniu głosów przez Komisję Skrutacyjną wybrano następujących członków Rady: Mariusz Kołodziej, Artur Więcaszek, Katarzyna Furman, Robert Barzycki i Anna Zacharska. Opiekunem Rady została Pani Aneta Kamińska - Dybek. Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz realizacji wielu nowych pomysłów.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2019 r. - WŁODAWA


HIPOTERAPIA W STAJNI PASJA
08.11.2019 r. - WŁODAWA


MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
07.11.2019 r. - WŁODAWA


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"
30.10.2019 r. - MILEJÓW


"ZŁOTA JESIEŃ NAD BAŁTYKIEM""
19-23.10.2019 r. - TRÓJMIASTO


W dniach 19.09.-23.09.2019 r. uczestniczyliśmy w wycieczce nad Morze. Jej trasa wiodła przez Gdańsk, Gdynię, Sopot i Malbork. Był to dla nas czas relaksu, wypoczynku i okazja do poznania wielu interesujących miejsc. Piękną lekcja historii, była dla nas okazja zwiedzenia wspaniałego Zamku Krzyżackiego w Malborku. W Gdańsku mogliśmy podziwiać Stare Miasto, Nadbrzeże Motławy oraz Westerplatte. Wybraliśmy się też do Oceanarium, gdzie poznaliśmy mnóstwo kolorowych gatunków ryb. Zobaczyliśmy Dar Pomorza w Gdyni. Przeżyliśmy niezapomniany rejs statkiem. Spacerowaliśmy po Molo w Sopocie i oczywiście kupowaliśmy pamiątki. Ostatniego dnia wycieczki otrzymaliśmy od Biura Podróży Nemo, Dyplomy Morskie za udział w wyprawie i zdobycie wiedzy o Trójmieście. To były cudowne i emocjonujące dni, które minęły nam bardzo szybko. Pozostało wiele niezapomnianych wspomnień oraz nadzieja, że jeszcze nie raz przeżyjemy tak niezapomnianą przygodę.


DZIEŃ PAPIESKI
16.10.2019 r. - POW ŚWIETLICA


Rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II uczciliśmy akademią z elementami projekcji multimedialnej oraz pysznymi kremówkami.


XIV - LECIE POW PRZYSTAŃ
10.10.2019 r. - POW ŚWIETLICA
W czwartek świętowaliśmy 14 – lecie działalności naszego Ośrodka. Jubileusz był doskonałą okazją do spotkania, wspomnień i podsumowania ostatnich lat funkcjonowania Ośrodka. W uroczystości udział wzięli Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego, pracownicy oraz uczestnicy naszego Ośrodka. Ważnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez naszych kolegów z zespołu „Iskra” oraz projekcja multimedialna podsumowująca 14 - letnia działalność Ośrodka. Jak na prawdziwy jubileusz przystało nie zabrakło pysznego tortu, gratulacji, prezentów i życzeń. Po części oficjalnej wybraliśmy się do pobliskiej restauracji na wspólny obiad.


DZIEŃ CHŁOPAKA
30.09.2019 r. - POW ŚWIETLICAVII OLIMPIADA RÓWNYCH SZANS
25.09.2019 r. - MILEJÓWKONFERENCJA
19-20.09.2019 r. - OKUNINKAW dniach 19-20 września 2019 r. w Okunince nad Jez. Białym odbyła się Wojewódzka Konferencja Dyrektorów i Kierowników Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodków Wsparcia z terenu województwa lubelskiego. Organizatorami spotkania byli: Wydział Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, Powiat Włodawski oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie. W Konferencji udział wzięły 62 ośrodki wsparcia, oraz zaproszeni goście - kierownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej tj. PCPR we Włodawie, DPS ,,Senior’’ w Różance, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza we Włodawie, MOPS we Włodawie, GOPS we Włodawie, GOPS w Woli Uhruskiej, GOPS w Wyrykach, GOPS w Hańsku. Po oficjalnym otwarciu głos zabrali Pan Albin Mazurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie oraz Pan Andrzej Romańczuk – Starosta Powiatu Włodawskiego. Podczas przemówień podkreślano rolę oraz potrzebę funkcjonowania ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych, w tym z zaburzeniami psychicznymi. Zwrócono uwagę na fakt, że działania domów samopomocy mają zapobiegać marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Po przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczestników ,,Przystani’’, po czym zaproszeni goście zwiedzili POW "Przystań" we Włodawie. Kierownicy byli pod wrażeniem atmosfery panującej w ośrodku, osiągnięciami uczestników oraz sposobem realizacji zajęć wspierająco - terapeutycznych. W drugim dniu Konferencji uczestnicy odbyli szkolenie „Trening umiejętności komunikacyjnych, w tym z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się, w przypadku osób z problemami w komunikacji werbalnej” Konferencja dała możliwość wymiany informacji oraz zdobycie nowych doświadczeń. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli podziwiać walory krajobrazowe i kulturowe Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego. W wolnym czasie zaproszeni goście zwiedzali Kościół parafialny pw. św. Ludwika, Muzeum – Zespół Synagogalny oraz Parafię prawosławną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.


XX FESTIWAL TRZECH KULTUR
20-22.09.2019 r. - WŁODAWA75 ROCZNICA POWSTANIA II WARSZAWSKIEJ BRYGADY SAPERÓW
12.09.2019 r. - WŁODAWA


"KABARETON NAD BUGIEM"
05.09.2019 r. - DOROHUSK"KABARETOWY ZAWRÓT GŁOWY"
29.08.2019 r. - SŁAWATYCZEBIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM - GRUPA I, II, III i IV
24-26.06, 08-10.07, 23-25.07, 26-28.08.2019 r. - OKUNINKA
Wyjazd na biwak do Okuninki.


WIZYTA W PAPUGARNI - GRUPA I, II i III
08.07, 12.07, 17.07.2019 r. - OKUNINKA


Wyjazd do papugarni w Okunince.


DZIEŃ INWALIDY - KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH
03.07.2019 r. - WŁODZWA
Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych we Włodawie zaprosił nas na spotkanie z okazji Dnia Inwalidy. Przemówienia zaproszonych gości, część artystyczna przygotowana przez zespół Kresowianki oraz pyszny poczęstunek wprawiły nas w znakomite nastroje.


DIECEZJALNY DZIEŃ CHOREGO
02.07.2019 r. - KODEŃ

Diecezjalny Dzień Chorego był znakomitą okazją do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej. W naszych modlitwach pamiętaliśmy o wszystkich chorych i niepełnosprawnych. Dzień spędzony w Kodniu zakończyliśmy spacerem po przepięknym ogrodzie klasztornym.


XII NADBUŻAŃSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL MUZYCZNY
27.06.2019 r. - KODEŃ


Na zaproszenie Wójta Gminy Kodeń , GOPS, WTZ i ŚDS w Kodniu mieliśmy zaszczyt wziąć udział w XIII Nadbużańskim Integracyjnym Festiwalu Muzycznym. Na scenie Kodeńskiej Kalwarii nasz zespół „Iskra” zaprezentował dwie piosenki „ Santa Maria” zespołu Top One oraz „Zawsze tam gdzie Ty” z repertuaru Lady Pank. Występy artystyczne kolegów z innych ośrodków oraz aura towarzysząca spotkaniu sprawiły, że bawiliśmy się znakomicie. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom festiwalu pyszny poczęstunek, upominki oraz pamiątkowy puchar.


WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO
28.06.2019 r. - LUBLIN


Wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Kojąca zieleń była wszędzie, doprawiona innymi barwami, którymi szczyciły się różnorakie kwiaty. Oprócz tego rosły tam krzewy i kwiaty. Były tam też stawy, w których pływały ryby, duże i małe. Oglądaliśmy to wszystko z ogromnym zachwytem, idąc wolnym krokiem po wyznaczonych ścieżkach. Ogród zachwycił nas na każdym kroku swoją różnorodnością. Na koniec wycieczki zjedliśmy pyszny obiad w restauracji po czym szczęśliwi wróciliśmy do domu.


XII SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
29.05.2019 r. - WŁODAWA


Zawody, w których mieliśmy zaszczyt wziąć udział zorganizowało Krasnostawskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej przy współpracy ze ŚDS w Krasnymstawie oraz MOSIR Krasnystaw. W zmaganiach udział wzięło szesnaście ośrodków wsparcia z terenu województwa lubelskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Po raz kolejny nasza siedemnastoosobowa drużyna spisała się na medal. Zdobyliśmy złoto w skoku w dal i w przeciąganiu liny. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik zawodów pamiątkowe koszulki i słodki poczęstunek.


IV INTEGRACYJNY TURNIEJ W BOCCI
29.05.2019 r. - WŁODAWA


W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie odbył się IV Integracyjny Turniej w Bocci. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „SOSW - Włodawa” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Turniej przyniósł wiele pozytywnych wrażeń, rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie i wzbudzała ogromne emocje. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


WARSZTATY ARTYSTYCZNE STKN "CO NAM W DUSZY GRA"
20-24.05.2019 r. - WŁODAWA


W dniach 20- 24. 05. 2019r. odbyły się warsztaty dla osób niepełnosprawnych dorosłych pt. „Co nam w duszy gra”, które odbyły się w STKN im. J. Kalinowskiego we Włodawie. Nasi uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w płaskorzeźbie, tkactwie, haftowaniu oraz malarstwie. Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i upominkiem. Zapewniono poczęstunek. Dziękujemy dla organizatorów warsztatów za miły i efektywnie spędzony czas.


WYJŚCIE DO PLACÓWKI STRAŻY GRANICZNEJ WE WŁODAWIE
21.05.2019 r. - WŁODAWA


Kolejna grupa odwiedziła Placówkę Straży Granicznej we Włodawie. Na wstępie przedstawiciele SG przybliżyli nam główne zagadnienia związane z ich służbą, zadania, specyfikę pracy, podstawowe zasady przekraczania granicy oraz omówili historię utworzenia placówki granicznej we Włodawie. Podczas wizyty mieliśmy okazję zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym oraz transportowym wykorzystywanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w codziennej służbie. Wycieczka była bardzo udana. Serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi majorowi Jarosławowi Budzyńskiemu, oraz starszemu chorążemu sztabowemu Ewie Zalewskie, która opowiadała nam o swojej pracy.


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
23.05.2019 r. - WŁODAWA


Zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu był organizatorem przeglądu twórczości osób niepełnosprawnych „Jestem więc tańczę”, w którym uczestniczyły placówki z terenu woj. lubelskiego (DPS, WTZ, ŚDS, Ośrodki Wsparcia, SOSW). Zaprezentowaliśmy występ tańca współczesnego do utworu Grease- GreasedLightnight.Po części artystycznej wszyscy Uczestnicy zostali zaproszeni przez animatorów do wspólnej zabawy. Mogliśmy skorzystać z dodatkowych atrakcji kącika urody i foto budki. Do Ośrodka wróciliśmy z pięknym pucharem i dyplomem.


XX PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ
22.05.2019 r. - GÓRECKO KOŚCIELNE


Wzięliśmy udział w XX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym. Po Mszy Św integracji towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz oraz wyśmienite humory. Był to czas nie tylko wspólnej modlitwy, nabywania duchowej siły do pokonywania swoich słabości ale też czas spotkania z innymi uczestnikami pielgrzymki. Oczywiście w drodze powrotnej nie omieszkaliśmy odwiedzić Zamość i jego uroczą Starówkę.


DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE
26.04.2019 r. - POW WŁODAWA

Z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie mieliśmy zaszczyt gościć Panią Kierownik z Biura Terenowego ZUS we Włodawie Janinę Zarczuk, Panią Dyrektor PCPR we Włodawie Urszulę Rudko, Panią Wicedyrektor PUP we Włodawie Ewę Osowiec i Panią Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP Urszulę Kazub. Profesjonalna prezentacja oraz odpowiedzi Pań na nasze pytania dostarczyły nam wielu cennych informacji o świadczeniach, ulgach i udogodnieniach przysługującym osobom z niepełnosprawnością. W ramach podziękowania przygotowaliśmy przedstawienie, które wprawiło w doskonały humor naszych zaproszonych gości, zadbaliśmy również o słodki poczęstunek przygotowany w ramach pracowni kulinarnej. Dziękujemy bardzo za przekazanie cennych dla nas informacji i poświęcony czas.


III PRZEGLĄD TEATRÓW W ŚWIECIE NIEPEŁNOŚCI
26.04.2019 r. - KODEŃ

Kodeń otworzył swoje gościnne drzwi przed uczestnikami III Przeglądu Teatrów w Świecie Niepełności. Ten niezapomniany dzień na długo zapisze się w naszej pamięci. W samym sercu Kodnia uczestniczyliśmy w święcie ludzi teatru. Nasi uczestnicy zaprezentowali przedstawienie pt. „Lekcja polskiego”. W sposób humorystyczny ukazaliśmy, jak dziś mogą wyglądać zajęcia w szkołach. Niesamowite efekty tego spotkania wprawiły nas w podziw i są bodźcem do snucia kolejnych planów, które będziemy realizować. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
27.04.2019 r. - WŁODAWA
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta, którego organizatorem był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie. Po przywitaniu gości przez Przewodniczącą Panią Łucję Pamulską. Uroczystość umilił występ dzieci ze Szkoły Muzycznej we Włodawie, grupa taneczna przedszkolaków oraz pyszny poczęstunek i zabawa taneczna. Uroczystość miała na celu inspirowanie do działań na rzecz pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym i kulturowym. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i miło spędzony czas..


ŚNIADANIE WIELKANOCNE
21.04.2019 r. - POW ŚWIETLICA


Zgodnie z tradycją Wielkiej Nocy wszyscy zasiedliśmy do wspólnego, świątecznego śniadania. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem przez Panią Dyrektor wszystkich zgromadzonych i zaproszeniem do obejrzenia przygotowanej przez nas akademii wielkanocnej. Następnie podzieliliśmy się święconym jajkiem i zasiedliśmy do wspólnie przygotowanego wielkanocnego śniadania. Atmosfera była niezwykle serdeczna i rodzinna, co sprzyjało wspomnieniom i wprawiło nas w świąteczny nastrój.


KONKURS ARTYSTYCZNY „WYTAŃCZ WYŚPIEWAJ…”
27.03.2019 r. - WŁODAWA

Zespół artystyczny „Iskra” z Naszego Ośrodka wziął udział w II Konkursie Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Wytańcz Wyśpiewaj…” Włodawa 2019, którego organizatorem był SOSW im. Ks. Jana Twardowskiego we Włodawie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych we Włodawie. Nasz zespół zajął zaszczytne I miejsce. To był miło spędzony dzień, oprócz rywalizacji i dobrej zabawy mieliśmy okazję spotkać się z naszymi znajomymi z innych placówek. Dziękujemy za zaproszenie!!!.


5 JUBILEUSZ ŚDS W MIĘDZYLESIU
21.03.2019 r. - MIĘDZYLESIE
Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu świętował pięciolecie swojej działalności. W czwartek, 21 marca odbyła się uroczystość, w której delegacja naszego Ośrodka wzięła udział, gdzie podsumowano pól dekady funkcjonowania placówki. Na tę szczególną uroczystość przygotowana została przez Uczestników część artystyczna, a także pokaz slajdów prezentujący początki funkcjonowania ŚDS oraz rozwój aż po dzień dzisiejszy. Nie zabrakło także dyplomów, podziękowań, gratulacji i życzeń dalszego rozwoju. Kierownictwu, Pracownikom i Uczestnikom życzymy kolejnych lat spędzonych w rodzinnej atmosferze.


POWITANIE WIOSNY
21.03.2019 r. - OKUNINKA

Marzanna, zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce. W lęku drżąca cała, topić się nie chciała. z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno! Jak co roku postanowiliśmy pożegnać zimę oraz powitać wyczekiwaną przez wszystkich z utęsknieniem wiosnę. Aby zrobić to w pełni prawidłowo, podczas terapii zajęciowej przygotowaliśmy Marzannę wraz z którą udaliśmy się do Ośrodka "Promyk" nad jeziorem Białym. Tam, w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego upiekliśmy kiełbaski. Pogoda oraz humory nam dopisywały. To był bardzo udany dzień.


DZIEŃ KOBIET
08.03.2019 r. - POW ŚWIETLICA

Panowie świetnie przygotowali się na Dizeń Kobiet. Zaprezentowali wspaniałe przedstawienie, które rozbawiło całą damską publiczność, była również piosenka pani Alicji Majewskiej „Być Kobietą”. Na zakończenie każda z pań otrzymała od mężczyzn kwiaty, a następnie zostałyśmy ugoszczone pysznym ciastem i kawą. Dzień Kobiet w Naszym Ośrodku na pewno będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy Wam chłopcy za ten uroczy dzień!.


BAL KARNAWAŁOWY CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ ŚDS
28.02.2019 r. - BIAŁA PODLASKA

W Sali Widowiskowej Bialskiego Domu Kultury odbył się Bal Karnawałowy, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Uroczystość zorganizowana była przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem. Następnie zaczęła się zabawa taneczna, w trakcie której była przerwa na pyszny obiad i słodki poczęstunek. Zabawa przebiegała w niezwykle radosnej atmosferze. Tańcom i zabawie nie było końca. Parkiet ani na moment nie był pusty. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i mile przyjęcie.


ZABAWA OSTATKOWA
27.02.2019 r. - POW ŚWIETLICA

W dniu dzisiejszym w Naszym Ośrodku odbyły się tzw. ostatki albo zapusty. Z tego też powodu skorzystaliśmy z ostatniej szansy do zabawy tuż przed Wielkim Postem. W znakomitych nastrojach rozpoczęliśmy zabawę. Skoczna muzyka, czasem strzelające balony, pyszny poczęstunek i dobry humor towarzyszyły zabawie. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów. Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że był to dzień pełen radości i uśmiechu.


FERIE ZIMOWE
11-22.02.2019 r. - WŁODAWA

Dzięki współpracy z Włodawskim Domem Kultury, mieliśmy możliwość korzystania z zajęć, które były tam organizowane. Braliśmy udział w warsztatach tanecznych, plastycznych i muzycznych. A na zakończenie udaliśmy się do kina na film animowany pt. „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”. Piękna animacja, która w bardzo ciekawy sposób pokazuje walkę dobra ze złem. Film dostarczył wielu emocji i przeżyć, którymi dzieliliśmy się podczas popołudniowych zajęć.


WALENTYNKI
14.02.2019 r. - POW ŚWIETLICA

14 lutego Nasz Ośrodek tętnił życiem z podwójną siłą. Wszystko za sprawą Walentynek, które zostały u Nas zorganizowane. Pięknie przystrojone w czerwone elementy walentynkowe wnętrze, poruszająca serca akademia oraz przepiękne kartki to wszystko za sprawą Naszych wspaniałych Uczestników. Moc pozytywnych emocji towarzyszyło tej okoliczności. Była to kolejna okazja do wspólnych rozmów i integracji. Życzymy wszystkim dużo MIŁOŚCI!!


II TURNIEJ WARCABOWY
24.01.2019 r. - POW ŚWIETLICA


Uczciwa rywalizacja, przyjazna atmosfera oraz łączenie pokoleń, tak można określić turniej, który odbył się w Naszym Ośrodku. I miejsce zajął Mariusz z POW „Przystań”, II miejsce Pan Wiesław z DPS „SENIOR” w Różance, zaś III miejsce Joanna z POW „Przystań”. Aby znaleźć się na podium trzeba było wykazać się dużą spostrzegawczością, koncentracją i umiejętnością logicznego myślenia. Wszyscy Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za udział SOSW im. Ks. Jana Twardowskiego we Włodawie oraz DPS „SENIOR” w Różance . Turniej okazał się wspaniałą zabawą połączoną z rozwojem aktywności umysłowej graczy. Dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszej współpracy.


BAL KARNAWAŁOWY
23.01.2019 r. - POW ŚWIETLICAKowboja, diabła, wróżkę, pielęgniarkę, Batmana i wiele innych ciekawych postaci można było dzisiaj spotkać na balu karnawałowym, który zorganizowaliśmy w Naszym Ośrodku. Miło było Nam gościć Naszych przyjaciół z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Twardowskiego z Włodawy, których do zabawy nie trzeba było namawiać - tańce rozpoczęły się wraz z pierwszą usłyszaną piosenką. Wraz z opiekunami przy wspaniałej muzyce braliśmy udział m.in. w zabawie, konkursach i koronacji Króla i Królowej Balu. W przerwie pomiędzy szalonymi tańcami był słodki poczęstunek przygotowany przez pracownię kulinarną. Dziękujemy Gościom za przybycie i wspólną zabawę!


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
21.01.2019 r. - WŁODAWA


Z okazji Dnia Babci i Dziadka wybraliśmy się do DPS "SENIOR" w Różance. Celem spotkania było wzmocnienie więzi emocjonalnej, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku. Uczestnicy złożyli życzenia Dziadkom i wręczyli im własnoręcznie zrobione kartki. Nie zabrakło także słodkiego i pysznego poczęstunku. Atmosfera podczas tego dnia była rodzinna, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, że mogli miło spędzić czas. Dziadkowie byli bardzo wzruszeni, że o Nich pamiętamy.


BAL KARNAWAŁOWY
09.01.2019 r. - WŁODAWA
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Nieodzownym elementem tego okresu są wszelkiego rodzaju bale. W jednym z nich wzięliśmy udział, którego organizatorem był SOSW we Włodawie. Uczestników zabawy nie trzeba było namawiać do zabawy- tańce rozpoczęły się wraz z pierwszą usłyszaną piosenką. W przerwie między szalonymi tańcami braliśmy udział w konkursach. Bal był doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy ale także do integracji uczestników z różnych ośrodków. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!
01.01.2019 r. - POW "PRZYSTAŃ"

SYLWESTER 2018/2019 r.


patrz Archiwum


Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYSTAŃ" ul. Piłsudskiego 64A 22-200 WŁODAWA woj.lubelskie tel./fax 082 572-18-12
e-mail:powwlodawa@wp.pl