Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Aktualności - Z życia Ośrodka 2018r.

DZIEŃ DZIECKA
01.06.2018 r. - WŁODAWA

Korzystając z zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Włodawie wzięliśmy udział w obchodach dnia dziecka. Odbyła się dyskoteka i liczne konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie i mieliśmy okazję powspominać szkolne czasy. Dziękujemy!.


OBCHODY PATRONA SOSW WE WŁODAWIE KS. JANA TWARDOWSKIEGO
30.05.2018 r. - WŁODAWAUczestniczyliśmy w obchodach Patrona Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Jezusowego odbył się przemarsz ze sztandarem do Ośrodka, gdzie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową ks. Jana Twardowskiego. Dopełnieniem uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu uczniów SOSW we Włodawie.


IV MAJÓWKA INTEGRACYJNA W MIĘDZYLESIU
24.05.2018 r. - MIEDZYLESIE
Zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu był organizatorem przeglądu twórczości osób niepełnosprawnych „Jestem więc tańczę”, w którym uczestniczyło 21 placówek z terenu woj. lubelskiego (DPS, WTZ, ŚDS, Ośrodki Wsparcia, SOSW). Zaprezentowaliśmy występ tańca współczesnego do utworu Justina Timberlake „Can't stop the feeling”. Do którego przygotowywała nas terapeutka Anna Sweklej.Po części artystycznej wszyscy Uczestnicy zostali zaproszeni przez tancerzy do wspólnej zabawy. Mogliśmy skorzystać z dodatkowych atrakcji kącika urody i foto budki. Do Ośrodka wróciliśmy z pięknym pucharem i dyplomem.


II MITYNG PŁYWACKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
24.05.2018 r. - WŁODAWAII Mityng pływacki osób niepełnosprawnych zorganizowany przez SOSW im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie oraz Uczniowski Klub Sportowy SOSW Włodawa. Zawody odbyły się na pływalni przy MOSiR Włodawa. Były okazją do sprawdzenia naszych umiejętności w pływaniu, integracji osób niepełnosprawnych oraz edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Udział w Mityngu dostarczył nam wielu emocji i udanej zabawy z rywalizacji sportowej. Nasz Ośrodek reprezentowali: Sylwia Wólczyńska, Krzysztof Dębniak, Mariusz Szymański.


WYCIECZKA W BIESZCZADY
17-20.05.2018 r. - SOLINA

Uczestniczyliśmy w wycieczce po Bieszczadach, zorganizowanej przez Stowarzyszenie”NEURON”, której partnerem było Stowarzyszenie „LEPSZE JUTRO” we Włodawie. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku „Halicz" w Solinie. Wycieczka miała charakter objazdowy dzięki czemu zwiedziliśmy piękno gór, interesujące obiekty architektoniczne. Zwiedziliśmy Majdan, Muczne, Zagrodę Żubrów, Smolnik, Cerkiew Bojkowską, Sanok, Muzeum Budownictwa Ludowego, Myszkowice i Zaporę Wodną. Dodatkową atrakcją był przejazd Kolejką Wąskotorową. Dziękujemy za wspólny wyjazd i fantastyczną atmosferę.


III MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM
17.05.2018 r. - CHEŁM


Nasza reprezentacja w składzie: Anna Semeniuk, Krzysztof Dębniak, Bogdan Cierach, Mariusz Szymański wzięła udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych „Smakuj sukces” organizowanych przez Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie i Chełmskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego „Kwadrat”. Nasi zawodnicy trenowali pod okiem terapeutki Moniki Ostrowskiej w ramach zajęć fizjoterapii i organizacji czasu wolnego. Reprezentantom gratulujemy udziału w mistrzostwach i życzymy rozwoju umiejętności oraz wielu sukcesów w tenisie stołowym.


WIZYTA PANI KIEROWNIK BIURA TERENOWEGO ZUS
11.05.2018 r. - POW ŚWIETLICA

Z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością mieliśmy zaszczyt gościć Panią Kierownik Janinę Zarczuk z Biura Terenowego ZUS we Włodawie. Profesjonalna prezentacja oraz odpowiedzi Pani Kierownik na nasze pytania dostarczyły nam wielu cennych informacji o świadczeniach, ulgach i udogodnieniach przysługującym osobom z niepełnosprawnością.


PIELGRZYMKA
09.05.2018 r. - PRATULIN
Wraz z mieszkańcami DPS "SENIOR" w Różance, uczestniczyliśmy w XIX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej w Pratulinie. Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza Św. |pod przewodnictwem Ks. Marka Bieńkowskiego, Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej. Po Mszy Św. rozpoczął się piknik integracyjny i wspólna zabawa taneczna. Celem Pielgrzymki był czas wspólnego spotkania, modlitwy, integracji oraz możliwość nabrania duchowej siły do pokonywania własnych słabości.


"MOJA SZANSA NA SUKCES"
24.04.2018 r. - CHEŁM

Policealne Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie zaprosiło nas do udziału w X Integracyjnych Spotkaniach z Piosenką „Moja Szansa na Sukces”. W tym roku z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości tematem przewodnim spotkania była Piosenka dla Niepodległej. Nasza „Iskra” zaprezentowała dwa utwory „ Rozkwitają paki białych róż” oraz „ Wojenko, wojenko”.


"W ŚWIECIE NIEPEŁNOŚCI"
19.04.2018 r. - KODEŃ


Na zaproszenie ŚDS, GCKSiT w Kodniu oraz Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej wzięliśmy udział w II Przeglądzie Teatrów „W świecie niepełności”. Podczas przeglądu mogliśmy zobaczyć przedstawienia niepełnosprawnych kolegów z innych Ośrodków, a także wystąpiliśmy z humorystyczną wersją przedstawienia pt. „Smok Wawelski”. W przedstawieniu wystąpili Artur Więcaszek, Katarzyna Zaorska, Justyna Prabucka i Wioletta Jańczuk. Za przygotowanie grupy odpowiedzialna była Anna Sweklej. Zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Ośrodka. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w przeglądzie.


TEATR KUKIEŁKOWY
09.04.2018 r. - POW ŚWIETLICAOdwiedził nas teatr „Tomcio” z Nowego Sącza z kukiełkowym przedstawieniem pt. „ Bajka o szczęściu”. Kolorowe, duże rekwizyty, barwne, wyraziste kukiełki, wartka akcja – to wszystko sprawiło, że z zainteresowaniem oglądaliśmy spektakl. Opowiedział on o znaczeniu prawdziwej przyjaźni i przyjaciół, których nie zastąpi żaden nawet cenny przedmiot.


WESOŁYCH ŚWIĄT

Wielkanoc 2018 r.


WIELKANOCNE ŚNIADANIE
29.03.2018 r. - POW ŚWIETLICAZgodnie z tradycją spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym, gdzie przy stole zasiedli wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor POW Dorota Ostrowska, która powitała nas i zaprosiła do wysłuchania części artystycznej. Przypomniała nam ona o tradycjach wielkanocnych. Część artystyczną zakończyły życzenia i wspólne śpiewanie „Barki„ . Wspólnie podzieliliśmy się święconką i zasiedliśmy razem do świątecznego śniadania.


WIZYTA POLICJI
13.03.2018 r. - POW ŚWIETLICA


Mł. asp. Robert Ostapczuk i sierż. szt. Damian Lis – policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP we Włodawie przedstawili nam w pogadance najważniejsze elementy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza w odniesieniu do ruchu pieszych i rowerzystów. Zadawaliśmy szereg pytań związanych z pracą w policji, prawami i obowiązkami użytkowników dróg. Pojawiły się pytania dotyczące zagrożeń płynących z korzystania z internetu oraz reagowania na różne zdarzenia- wypadki, czy zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na wszystkie pytania uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Składamy podziękowanie Pani Komendant mł. insp. Wioletcie Pawluk za umożliwienie tego spotkania.


DZIEŃ KOBIET
08.03.2018 r. - WŁODAWA

Z okazji Dnia Kobiet otrzymałyśmy od naszych mężczyzn piękne kwiaty i życzenia wraz ze słodkim poczęstunkiem. Ponadto chłopcy przejęli wszystkie nasze obowiązki, a my czułyśmy się wyjątkowo. Oby takich dni - pełnych - przyjemności było jak najwięcej. Bardzo dziękujemy.


WYJŚCIE DO RESTAURACJI
27.02.2018 r. - WŁODAWA
Już po raz kolejny wybraliśmy się do lokalu gastronomicznego. W ramach zajęć z cyklu savoir-vivre ćwiczyliśmy właściwe zachowanie się przy stole tj. złożenie zamówienia, właściwe posługiwanie się sztućcami. W miłej atmosferze spędziliśmy czas i zjedliśmy smaczny posiłek.


WYJŚCIE DO KAWIARNII
23.02.2018 r. - WŁODAWA

W ramach treningu spędzania wolnego czasu, druga grupa Naszej Społeczności wybrała się do kawiarni. Dzięki uprzejmości właściciela lokalu mieliśmy okazję zaczerpnąć wiedzy o historii i metodach parzenia kawy. W miłej i spokojnej atmosferze zjedliśmy pyszne ciastko oraz wypiliśmy kawę.


WALENTYNKI
14.02.2018 r. - POW ŚWIETLICA


„W chwili gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla Ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory”. Walentynki w Naszym Ośrodku spędziliśmy w miłej atmosferze w kolorach czerwieni. Poczta walentynkowa pękała w szwach, przesyłaliśmy sobie miłe wierszyki, życzenia, chcąc w ten sposób sprawić przyjemność drugiej osobie.


BAL KARNAWAŁOWY
08.02.2018 r. - BIAŁA PODLASKA


Wzięliśmy udział w „Balu Karnawałowym 2018”, którego organizatorem był Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy. Wyjazd na bal był świetną okazją do integracji z uczestnikami z zaprzyjaźnionych Domów. Zabawa przebiegała w niezwykle radosnej atmosferze. Tańcom i zabawie nie było końca. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie.


WYJŚCIE DO KINA
01.02.2018 r. - WŁODAWA

Grupą wybraliśmy się do kina na film pt." Paddington 2". Opowieść o niezdarnym niedźwiedziu wszystkich nas bardzo rozbawiła, a także przypomniała jak ważne są dobre maniery, pozytywne nastawienie do innych i przede wszystkim wiara w drugiego człowieka.


WYJŚCIE DO KAWIARNI
22.01.2018 r. - WŁODAWA


Kawiarnia „Niebo w mieście” to istna kraina słodkiego ciasta i pysznej kawy. Nasza grupa wybrała się na ich degustację i miłą pogadankę. Zadowoleni i pełni dobrego humoru wróciliśmy na obiad.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
22.01.2018 r. - ROŻANKA


Z okazji Dnia Babci i Dziadka wybraliśmy się do DPS "SENIOR" w Różance. Każdy z nas wręczył naszym wspaniałym dziadkom własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. Na koniec spotkania zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek.


2017


DO SIEGO ROKU!
28.12.2017 r. - WŁODAWA
Z okazji zbliżającego się Nowego Roku postanowiliśmy zorganizować Zabawę Sylwestrową. Podczas imprezy odbyły się konkursy oraz wybory króla i królowej balu. Nie zabrakło „słodkich bąbelków” i pysznego poczęstunku. Bawiliśmy się doskonale przy wyśmienitej muzyce. Życzymy wszystkim tak wspaniałej zabawy oraz szczęśliwego, pełnego pomyślności i sukcesów Nowego 2018 Roku.


SPOTKANIE WIGILIJNE
21.12.2017 r. - WŁODAWA

Spotkaliśmy się we wspólnej Wieczerzy Wigilijnej . Była to wyjątkowa okazja do przeżywania kolejnych Świąt Bożego Narodzenia we wspólnym gronie. Osoby niepełnosprawne przedstawiły jasełka, które przeplatane były kolędami. Stoły zastawione były postnymi potrawami przygotowanymi przez uczestników. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jarosław Czech – Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance, Andrzej Romańczuk– Starosta Włodawski, Urszula Rudko – Dyrektor PCPR we Włodawie, Andrzej Lis – Dyrektor DPS „Senior” w Różance.


WYCIECZKA
05.12.2017 r. - WARSZAWAPrzyszedł czas na drugą grupę, która odwiedziła Warszawę. Podczas tej wycieczki mieliśmy okazję zwiedzania kilku bardzo atrakcyjnych miejsc stolicy. W późnych godzinach wieczornych bardzo zadowoleni, pełni wspomnień i ekscytujących przeżyć dotarliśmy do domu.


MIKOŁAJKI
07.12.2017 r. - POW ŚWIETLICA
Jak co roku zawitał do nas Święty Mikołaj. Wszystkich obdarzył wspaniałymi prezentami. Uwiecznieniem tego dnia były wspólne fotografie.


WYCIECZKA DO STOLICY
28.11.2017 r. - WARSZAWA


Odwiedziliśmy Warszawę. Program wycieczki był bardzo napięty i nie było czasu na nudę podczas zwiedzania najpiękniejszych miejsc stolicy, tj. Zamku Królewskiego, Starego Miasta, Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. W stylowej restauracji zjedliśmy przepyszny obiad. W drodze powrotnej odwiedziliśmy PGE Narodowy- wielofunkcyjny stadion sportowy.


XVI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI
23.11.2017 r. - WŁODAWA

Wzięliśmy udział w konkursie recytatorskim, tegorocznym hasłem były "Wiersze z Lublina Józefa Czechowicza". Podczas konkursu rozstrzygnięty został także VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Literatura w oczach dziecka". ||IV miejsce w konkursie zajął Artur Więcaszek. W konkursie plastycznym wyróżniona została praca Justyny Prabuckiej.


TURNIEJ WARCABOWY
17.11.2017 r. - POW ŚWIETLICA


Zorganizowaliśmy wewnętrzny turniej warcabowy, w którym uczestniczyło 8 osób. I miejsce zajął Mariusz Szymański II miejsce Joanna Szymańska III miejsce Tomasz Borowski Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i upominki.


WIZYTA PRZEDSZKOLA MALUSZKOWO
20.11.2017 r. - POW ŚWIETLICA


Mieliśmy zaszczyt gościć dzieci z przedszkola "Maluszowo". Przedszkolaki przedstawiły nam część artystyczną dotyczącą Święta Niepodległości. Każdy z nas z zainteresowaniem oglądał występy małych artystów. Po części artystycznej przedszkolaki zostały oprowadzone po Ośrodku i zaproszone na słodki poczęstunek.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2017 r. - WŁODAWA


Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym uroczystym dniu zebraliśmy się razem aby uczcić Niepodległość naszego kraju. Uroczystość ta sprawiła, że każdy z nas doświadczył wzniosłości tego święta oraz mieliśmy okazję przypomnieć sobie o burzliwych losach naszego Państwa. Droga Polski do chwili obecnej była bardzo trudna, a my poprzez udział w uroczystości bardziej doceniamy obecną niepodległość Polski.


HALLOWEEN
31.10.2017 r. - POW ŚWIETLICAHalloween to święto obchodzone w przeddzień Wszystkich Świętych- października. Dla nas stało się ono okazją do maskarady i zabawy. Oprócz słodkości były konkursy i tańce. Upiorne dynie, budzące grozę przebrania stanowiły element zabawy. Zapewniamy, że nikt się nie bał, za to wszyscy straszliwie dobrze się bawili.


A TO POLSKA WŁAŚNIE
26.10.2017 r. - WŁODAWA

„A to Polska właśnie …kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego” Wzięliśmy udział w seminarium pt. ,,Patriotyzm, Jan Paweł II i Kapliczki polskie”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Wysłuchaliśmy pouczającego wykładu profesora Eugeniusza Wilkowskiego o patriotyzmie i symbolice wiary oraz interesującej lekcji pana Szczepana Ignaczyńskiego w oparciu o kolekcję kapliczek. Dopełnieniem seminarium był występ uczniów SOSW, którzy swoim śpiewem oczarowali widownie.


CHEŁMSKIE PODZIEMIA KREDOWE
06.10.2017 r. - CHEŁM


Wraz z opiekunami wybraliśmy się do Chełmskich Podziemi Kredowych. Zostaliśmy tam oprowadzeni przez przewodnika po licznych tunelach w Zabytkowej Kopalni Kredy. Zapoznaliśmy się z historią podziemi, mogliśmy zobaczyć m.in. jak wyglądało dawniej miasto, ich mieszkańcy, stroje itp. Niebywałą atrakcją było spotkanie z Panem i Władcą podziemnych korytarzy - Duchem Bieluchem. Następnie zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji McDonald ’s, gdzie po zjedzonym obiedzie wróciliśmy do Ośrodka.


WARSZTATY W STKN
11-15.09.2017 r. - WŁODAWA


Wzięliśmy udział w pięciodniowych warsztatach dla osób niepełnosprawnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Każdy z naszej ośmioosobowej grupy mógł wybrać dziedzinę twórczości najbliższą swojemu sercu. Mogliśmy zgłębiać techniki malarskie, rzeźbiarskie czy nauczyć się tkać i haftować. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy dyplomy, pamiątkowe upominki a także mogliśmy zabrać wykonaną przez siebie pracę. Serdecznie dziękujemy artystom ze STKN za zaproszenie do udziału zajęciach.


WIZYTA W PSSE
11.09.2017 r. - WŁODAWAWybraliśmy się na wystawę pt. „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”. Wystawę zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie. Podczas wyjścia mieliśmy możliwość podziwiać te wspaniałe dary jesieni. Uzyskaliśmy wiele interesujących porad grzyboznawcy, obejrzeliśmy film edukacyjny na temat bezpiecznego zbierania grzybów. Na koniec spotkania otrzymaliśmy także materiały informacyjne, które wręczyliśmy naszym bliskim.


XVIII FESTIWAL TRZECH KULTUR
22-24.09.2017 r. - WŁODAWA
Pomimo niezbyt sprzyjającej aury postanowiliśmy wybrać sie na XVIII Festiwal Trzech Kultur. Ideą Festiwalu jest podejmowanie działań zarówno na szczeblu artystycznym jak i edukacyjnym ze szczególnym wskazaniem na historię regionu, jego mieszkańców, tradycję oraz „wielokulturowość”. Obejrzeliśmy spektakl “Pamiętnik Blumki” w wykonaniu Grupy Studnia O. Podziwialiśmy także przepiękne rękodzeło oraz produkty regionalne wystawione na Jarmarku Festiwalowym.


KABARETON NAD BUGIEM
15.09.2017 r. - DOROHUSK
Już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni do udziału w Przeglądzie Występów Kabaretowych pt.”Kabareton nad Bugiem”. Tym razem z zaproszenia ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku skorzystało trzynaście zespołów z województwa lubelskiego, prezentujących swój repertuar, także nasza „Iskra” zaśpiewała cztery piosenki. Występy artystyczne zebranych gości sprawiły, że dobry humor nas nie opuszczał. Wspaniała zabawa i miła atmosfera spowodowały, że jeszcze długo będziemy wspominać ten wyjazd. Do Ośrodka wróciliśmy z upominkami, statuetką i dyplomem.


KABARETOWY ZAWRÓT GŁOWY
14.09.2017 r. - SŁAWATYCZE


Na zaproszenie ŚDS w Sławatyczach wzięliśmy udział w Spotkaniu Integracyjnym „Kabaretowy zawrót głowy”. Poszczególne prezentacje zespołów spowodowały, że uśmiechy na naszych twarzach nie znikały. Wspaniała atmosfera spotkania sprawiła, ze bawiliśmy się znakomicie i do Ośrodka wróciliśmy w dobrych humorach z podziękowaniem i pięknymi upominkami.


ODPUST
08.09.2017 r. - KODEŃ

Wraz z opiekunami wzięliśmy udział w mszy św. odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. W tym dniu odpust związany jest ze świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz dziękczynieniem Bogu za plony ziemi. W czasie nabożeństwa mieliśmy możliwość pomodlić się o zdrowie i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów.


WYCIECZKA NA ROZTOCZE
07.09.2017 r. - ZAMOŚĆ, KRASNOBRÓD, GUCIÓWDzięki organizatorowi wycieczki Poleskiemu Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Nasz Dom” w Różance, wspólnie z mieszkańcami DPS “Senior” zwiedziliśmy malownicze Roztocze. Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta w Zamościu oraz zapoznania się z jego historią. Kolejnym etapem naszej podróży był Krasnobród, w którym podziwialiśmy Kaplicę „objawień na wodzie” z bijącym źródełkiem, gdzie mogliśmy zaczerpnąć wodę. W skansenie w Guciowie cofnęliśmy się w czasie i zobaczyliśmy jak wyglądało dawniej życie na wsi. Ta niezwykła podróż pozostanie w naszej pamięci jeszcze na długo.


X SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
24.08.2017 r. - KRASNYSTAW
Zawody zorganizowało Krasnostawskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Krasnymstawie oraz MOSIR Krasnystaw. Udział wzięło czternaście drużyn, około 150 zawodników z całego województwa lubelskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Po raz kolejny nasza czternastoosobowa drużyna spisała się na medal. Zdobyliśmy złoto w skoku w dal, biegu na 60 m i przeciąganiu liny, zaś srebro wywalczyliśmy w sztafecie 4x100 m. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, medale a każdy uczestnik zawodów pamiątkowe koszulki i słodki poczęstunek.


RAJD ROWEROWY
18.08.2017 r. - WŁODAWA-OKUNINKA-WŁODAWA


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się wraz z opiekunami na rajd rowerowy trasą Włodawa - Okuninka – Włodawa. Celem naszej wycieczki było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, a dopełnieniem naszej przygody były pyszne lody nad Jeziorem Białym. Jak zwykle bawiliśmy się dobrze i mimo zmęczenia każdy wrócił z uśmiechem na twarzy.


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM
18-20.07.2017 r. - OKUNINKA, GRUPA IIDruga grupa uczestników tegorocznego biwaku wybrała się nad Jezioro Białe, by spędzić wolny czas na łonie natury.


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM
11-12.07.2017 r. - OKUNINKAKorzystając z letniej słonecznej pogody wybraliśmy się dziesięcioosobową grupą wraz z opiekunami na długo wyczekiwany biwak nad J. Białe. Jak co roku mieliśmy możliwość korzystania z wielu atrakcji. Przejażdżka meleksem oraz pływanie rowerem wodnym bardzo nas odprężyły, a pyszne potrawy z grilla i wyjście na dyskotekę sprawiły, że już planujemy kolejny wyjazd.


XI NADBUŻAŃSKI FESTIWAL MUZYCZNY
28.06.2017 r. - KODEŃ

Na zaproszenie Wójta Gminy Kodeń, GOPS, WTZ oraz ŚDS w Kodniu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w XI Nadbużańskim Festiwalu Muzycznym. W pięknej atmosferze Kodeńskiej Kalwarii obejrzeliśmy prezentacje 29 zespołów z różnych placówek. My także zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas dwa utwory muzyczne. Tym razem zaśpiewaliśmy piosenki „O mnie się nie martw” w aranżacji Margaret oraz „Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent, do występu przygotowała nas Pani Ania Sweklej. W trakcie spotkania mogliśmy zregenerować siły posilając się pysznym obiadem, grillowanymi kiełbaskami, a także słodkim poczęstunkiem. Festiwal zakończył się wręczeniem pucharów i upominków.


„NOC ŚWIĘTOJAŃSKA„
20.06.2017 r. - RÓŻANKA

We wtorek wzięliśmy udział w imprezie kulturalno – integracyjnej „Noc Świętojańska„ której organizatorami byli: „Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „ Nasz Dom” w Różance, DPS „Senior” w Różance i POW „ Przystań” we Włodawie. Uroczystego otwarcia i powitania gości dokonali Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Dorota Ostrowska i Pan Konrad Derkacz – Zastępca Dyrektora DPS „Senior”. Mieliśmy przyjemność gościć Starostę Powiatu Andrzeja Romańczuka, Dyrektora PCPR Urszulę Rudko, Proboszcza Parafii Różanka Ks. Jarosława Czecha, Dyrektora DPS Krasnobród Bożenę Ożgę. W spotkaniu udział wzięło 200 gości w tym Stowarzyszenie Seniorów „Złota Jesień” we Włodawie, Zespół Śpiewaczy„ Kresowianki” z Włodawy, ŚDS w Chełmie, ŚDS w Sawinie , STKN we Włodawie, Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Włodawy, DPS „Senior” z Różanki , POW z Włodawy. Tradycyjnie podczas spotkania odbywały się konkursy, gdzie każdy biorący w nich udział otrzymał upominek. Nie zabrakło poczęstunku i ciepłych posiłków. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale i aktywnie uczestniczyli w tym święcie radości i miłości. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za doskonałą zabawę.


INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY
13.06.2017 r. - WŁODAWA - SOBIBÓR – OKUNINKA - WŁODAWA
Wraz z opiekunami uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „ EFEKT” we Włodawie. Rajd rozpoczął się spotkaniem z Policją, która pouczyła Nas o zasadach bezpieczeństwa. Trasa rajdu przebiegała przez malownicze i pełne uroków miejsca Włodawa - Sobibór – Okuninka - Włodawa. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w pogawędce z pracownikiem Placówki Lasów Państwowych w Sobiborze, po której odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Celem rajdu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku. Cały wyjazd dostarczył Nam niezapomnianych wrażeń i dużo adrenaliny w otoczeniu pięknego lasu, widoków, a co najważniejsze pozytywnych nastrojów i dobrych humorów.


DZIEŃ PATRONA
06.06.2017 r. - WŁODAWA


Delegacja uczestników wraz z opiekunami brała udział w obchodach Dnia Patrona Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, a następnie zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, gdzie bardzo serdecznie przywitała Nas pani dyrektor Irena Dejer. Po krótkim przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów placówki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Wróciliśmy do Ośrodka bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.


I SPŁAWIKOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
25.05.2017 r. - WŁODAWA

W czwartek grupa Naszych podopiecznych uczestniczyła w I Spławikowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Dyrektora SOSW we Włodawie. Zawody rozgrywane były na Zbiorniku Okopiec koło Włodawy. Rozlosowane zostały stanowiska łowieckie o każda drużyna rozpoczęła rywalizację w łowieniu ryb. Nasi zawodnicy uplasowali się na III miejscu, spośród zgłoszonych 6 drużyn łowieckich. W pięknych plenerach, dla zawodników zorganizowano grilla z kiełbasą. Atmosfera spotkania sprzyjała integracji, gdzie wszyscy przeżywaliśmy radość z współzawodnictwa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie dla SOSW we Włodawie, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu SOSW Włodawa i dla Koła Wędkarskiego “Sumik “


II WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM “SMAKUJ SUKCES “
17.05.2017 r. - CHEŁMBraliśmy udział w II Wojewódzkich Mistrzostwach w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych “Smakuj sukces “w Chełmie, w których brało udział aż 70 zawodników. Chociaż nie udało Nam się zająć czołowych lokat, zajęcie IV miejsca przez dziewczyny, V przez chłopców również bardzo Nas ucieszyło. Nie brakowało pozytywnych emocji wynikających ze zdrowej, sportowej rywalizacji. Na koniec dostaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe upamiętniające to sportowe wydarzenie. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci, a jak Nam emocje opadły, troszeczkę zmęczeni i śpiący. …


XVIII PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ
17.05.2017 r. - CHEŁM

Ośrodek wraz z mieszkańcami DPS „Senior” w Różance wzięliśmy udział w XVIII Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej P.W . Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Inicjatorem i organizatorem wspólnego spotkania było Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ Bone Corda” w Kalince. Głównym punktem programu była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Mieczysława Cisło, po której odbył się piknik na świeżym powietrzu. Był to dla Nas czas wspólnego spotkania i integracji oraz nabrania duchowej siły do pokonywania swoich słabości…


II INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA
10.05.2017 r. - WŁODAWASOSW we Włodawie zorganizował II Integracyjny Turniej Bocci. Turniej miał miejsce na Hali Widowiskowo - Sportowej MOSiR we Włodawie. Rozgrywki między drużynami odbyły się w systemie każdy z każdym. Nasz Ośrodek reprezentowała 4 osobowa drużyna, która po kilku emocjonujących rozgrywkach i równie zaciętej dogrywce wywalczyła III miejsce. Sportowy duch nie opuszczał zawodników nawet na chwilę. Na zakończenie rywalizacji drużyny otrzymały dyplomy i statuetki. Na tym turnieju nie było przegranych. Zwycięzcą był każdy, kto tego dnia był tam z nami. Dziękujemy organizatorom i wszystkim konkurentom za dobrą zabawę i sportową rywalizację.


TURNIEJ GIER KOMPUTEROWYCH
25.04.2017 r. - ŁĘCZNA


Odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej. Celem naszego wyjazdu był udział w turnieju gier komputerowych. Mieliśmy możliwość zagrania w dwie gry „Dinozaur” i grę słowną „ Atak Piratów„. Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy w dyskotece, która była znakomitym sposobem integracji z nowymi kolegami.


MAMY NOWY SAMOCHÓD
POW "PRZYSTAŃ"" WŁODAWA
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego autobusu marki Mercedes – Benz model Sprinter 516, zakupionego w ramach realizacji programu pn. „Wyrównywanie różnic między regionami III – obszar D”. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON, Wojewody Lubelskiego oraz Powiatu Włodawskiego staliśmy się ostatecznym właścicielem pojazdu. Auto posiada 20 miejsc (19 + 1 kierowca) z przystosowaniem do przewozu 2 osób na wózkach inwalidzkich. Dzięki nowemu zakupowi dojazd do Naszego Ośrodka stał się bezpieczniejszy i przyjemniejszy. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Andrzejowi Romańczukowi, Zarządowi Powiatu za dofinansowanie do zakupu auta i za wsparcie merytoryczne, którego udzieliło PCPR we Włodawie. Obecnie POW „Przystań" sprawuje opiekę nad 57 osobami, z czego 33 dowozi do Ośrodka.


ŚNIADANIE WIELKANOCNE
13.04.2017 r. - POW ŚWIETLICA


Zgodnie z tradycją, jak co roku spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym, gdzie przy stole zasiadła cała Nasza “ośrodkowa rodzina “. Spotkanie rozpoczęła Pani Dorota Ostrowska dyrektor POW, która przywitała Nas oraz przekazała wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Następnie odbyła się część artystyczna, która przypomniała Nam o tradycji Wielkanocy. Po wspólnej modlitwie zasiedliśmy do świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjnie, przygotowane przez Nas wielkanocne potrawy. Śniadanie odbyło się w ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze sprzyjającej integracji społecznej oraz skłaniającej do refleksji przed nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.


WESOŁYCH ŚWIĄT
13.04.2017 r. - WŁODAWA

WIELKANOC 2017.


I MITYNG PŁYWACKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
05.04.2017 r. - WŁODAWA


Na zaproszenie SOSW wzięliśmy udział w I Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych, który odbył się na pływalni w MOSiR we Włodawie. Celem imprezy była integracja środowisk osób niepełnosprawnych, upowszechnianie i propagowanie pływania, jak również edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zawody odbyły się na dystansie 25 m, naszą "Przystań" reprezentowali: Sylwia Wólczyńska, Krzysztof Dębniak i Mariusz Szymański. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


POŻEGNANIE ZIMY
21.03.2017 r. - OKUNINKA
Pierwszy dzień wiosny przybył wielkimi krokami. Już 21 marca, mamy wiosnę! Wraz z nią odeszła zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest nie tylko zrzucenie ciepłych ubrań, ale również zwyczaj topnienia marzanny. Pożegnaliśmy wcześniej przygotowaną kukłę mając nadzieję na szybką poprawę pogody. Zjedliśmy pieczone kiełbaski. Wiosnę powitaliśmy z uśmiechem.


WYSTAWA PAULINY GÓRY
10.03.2017 r. - WŁODAWA


Z przyjemnością wybraliśmy się na wystawę malarstwa Pauliny Góry pt. "Dreams and Memories". Projekt 12x12 składający się z 12 obrazów powstałych w przeciągu 12 miesięcy minionego roku. Cały cykl podejmuje temat przemiany wewnętrznej człowieka. Przedstawiona postać ludzka wzmocniona została przez wykorzystanie symboliki kamienia szlachetnego oraz motywu ćmy.


DZIEŃ KOBIET
09.03.2017 r. - POW ŚWIETLICA

Zostałyśmy mile zaskoczone, ponieważ nasi mężczyźni przygotowali nam niesamowitą niespodziankę w postaci programu artystycznego oraz słodkiego poczęstunku. Ponadto przez cały dzień wyręczali nas w naszych obowiązkach. Nie zabrakło również pięknych kwiatów i miłych gestów. Czułyśmy się bardzo wyjątkowo tego dnia. Serdecznie dziękujemy :)


SPOTKANIE Z SOKOLNIKIEM
07.03.2017 r. - WŁODAWA


We włodawskim Parku Miejskim pojawiły się jastrzębie, które walczą z gawronami od lat gnieżdżącymi się wśród parkowych drzew. Mieliśmy okazję zobaczyć Jastrzębia Harissa imieniem Jack. Jest to ptak drapieżny od niedawna jego polska nazwa brzmi: myszołowiec towarzyski. Ptak kilkukrotnie w ciągu dnia wzbija się w powietrze. Chodzi o to, by gawrony miały świadomość, że cały dzień na ich terenie krąży drapieżnik. Spotkanie z sokolnikiem było bardzo pouczające. Szybujący, na tle błękitnego nieba, ptak na długo pozostanie w naszej pamięci.


WYJAZD DO AQUAPARKU
06.03.2017 r. - CHEŁM

Przyszedł czas na długo przez nas oczekiwany wyjazd na basen. Zjeżdżalnie, sztuczna rzeka, podwodne leżanki z masażem, gejzer powietrzny, ściana wodna, jaccuzi to główne atrakcje, z których mieliśmy okazję skorzystać podczas poniedziałkowego wyjazdu. Celem naszej wyprawy było przede wszystkim zachęcenie do czynnego uprawiania sportu, jak również odpoczynek i relaks. Czas spędzony „w wodzie„ przysporzył nam oprócz korzyści zdrowotnych niewątpliwie wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po prawie dwugodzinnych harcach wróciliśmy do ośrodka marząc już o następnych wyprawach.


WYJŚCIE NA WYSTAWĘ
01.03.2017 r. - WŁODAWA
W ramach cyklicznych spotkań bibliotecznych wybraliśmy się na wystawę malarstwa Pana Tadeusza Protasia, artysty zrzeszonego w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Generalnie w twórczości artysty dominuje olej na płótnie, a więc klasyczne malarskie rozwiązanie. Tematyka prac jest bardzo rozległa – od portretów, poprzez kwiaty, nadbużańskie pejzaże, martwą naturę, elementy architektury aż po samochód. Wystawa wzbudziła w nas bardzo pozytywne emocje i dała wiele inspiracji do działania.


BAL KARNAWAŁOWY
23.02.2017 r. - BIAŁA PODLASKAWzięliśmy udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej, na który przybyło ok. 20 podobnych placówek. Mieliśmy możliwość obejrzeć przedstawienie. Zabawa taneczna rozpoczęła się polskim tańcem narodowym – polonezem. Podczas balu między uczestnikami spotkania nastąpiła pełna integracja. Osoby niepełnosprawne doskonale bawiły się z pełnosprawnymi. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


WYJŚCIE NA WYSTAWĘ
16.02.2017 r. - MBP WŁODAWAW ramach zajęć kulturalno-oświatowych prowadzonych z pedagogiem wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w celu obejrzenia wystawy Pana Andrzeja Bielińskiego. Mieliśmy okazję podziwiać jego twórczość tj.: malarstwo, rysunek oraz płaskorzeźby. W prezentowanym na wystawie cyku rysunków autor pokazuje nam mroczną wizję świata. Opowiada widzom o zagrożeniu, jakie czyha na każdego człowieka. Próbuje nas ostrzec przed czymś, co jest nieuchronne. Jego rysunki mówią o walce zła z dobrem, mówią o bólu, trwodze i strachu.


WALENTYNKI W OŚRODKU
15.02.2017 r. - POW ŚWIETLICA

Obchodziliśmy w Ośrodku Dzień Zakochanych, popularnie nazywany Walentynkami. W nastrojowej, romantycznej atmosferze wysłuchaliśmy montażu słowno - muzycznego w wykonaniu naszego zespołu „ISKRA”. Justynka i Krzysztof wręczyli wszystkim wcześniej przygotowane przez podopiecznych kartki walentynkowe. Nie obyło się również bez niespodzianek: wręczonych kobietom kwiatów przez Ireneusza w ramach podziękowania za oferowaną pomoc i wsparcie, a także zabawy tanecznej przy muzyce granej przez naszego terapeutę p. Roberta Bujalskiego. W miłej atmosferze wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie :-)


INTEGRACYJNA ZABAWA WALENTYNKOWA
14.02.2017 r. - SOSW WŁODAWA

Zabawa rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników przez organizatorów spotkania i przybliżeniem tradycji walentynkowych. Tematem przewodnim była Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie – fikcyjna uczelnia, kształcąca młodych czarodziejów. Stroje uczestników spotkania niesamowicie odzwierciedlały postacie z filmu Harry Potter. Kolorowe światła, znane wszystkim utwory muzyczne oraz ciekawa dekoracja sprawiły, że zabawa była wyjątkowa. Można było również zamówić piosenkę z dedykacją dla ulubionych koleżanek i kolegów, a także opiekunów. Wszyscy śmiali się i żartowali, a tańcom nie było końca.


SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRASOWYM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI WE WŁODAWIE
25.01.2017 r. - POW ŚWIETLICAOdbyło się spotkanie z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji we Włodawie sierż. Elwirą Tadyniewicz. Omówiliśmy ważne tematy tj.: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z Internetu, sposoby postępowania w przypadku zetknięcia z przemocą czy aspekty prawne związane ze środkami odurzającymi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, mieliśmy możliwość zadawania pytań, na które uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.


WYJŚCIE NA PIZZĘ
25.01.2017 r. - WŁODAWA

W minioną środę udaliśmy się do jednej z włodawskich restauracji na pizzę. Podczas pobytu w lokalu mieliśmy możliwość skosztować wielu różnych rodzajów pizzy, a także innych dań (np. sałatek, spaghetti, pierogów, frytek i dania gyros) oraz delektować się wspólnie spędzonym czasem. Zamówione potrawy bardzo wszystkim smakowały. Po obfitym posiłku wróciliśmy spacerem do Ośrodka. Wyjście bardzo pozytywnie wpłynęło na nasze samopoczucie.


ZIMOWE OGNISKO NAD JEZIOREM
24.01.2017 r. - OKUNINKA


Zimą też można przyjemnie i aktywnie spędzać czas na dworze, na łonie natury. Rada Uczestników zorganizowała nam ognisko nad Jeziorem Białym w Okunince. Spacer i zabawy na śniegu wywołały uśmiech na twarzach każdego. Były również gorące kiełbaski, kaszanka, a także herbata. Przecież zima nie musi być nudna i sroga, dziś udowodniliśmy że, osoby niepełnosprawne mogą się cieszyć śniegiem bez względu na wszystko.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
20.01.2017 r. - RÓŻANKA


Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka wybraliśmy się do DPS „Senior” w Różance. W tym szczególnym dniu chcieliśmy, aby starsi ludzie odczuli, że o nich również ktoś pamięta. Przygotowaliśmy szczególną niespodziankę, którą były własnoręcznie wykonane przez nas laurki. Na koniec spotkania wszyscy rozkoszowali się pyszną pizzą domowego wypieku, przygotowaną przez gospodarzy spotkania. Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.


SPOTKANIE OPŁATKOWE
11.01.2017 r. - WŁODAWA
Wzięliśmy udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych we Włodawie, które odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury. Serdecznie powitała nas Pani Prezes Maria Wołoszyn. Po pięknych, wzajemnie złożonych sobie życzeniach oraz części artystycznej przygotowanej przez zespół śpiewaczy „Kresowianki” przystąpiliśmy do poczęstunku, a także do wspólnego kolędowania.


2016

SYLWESTER
30.12.2016 r. - POW ŚWIETLICA

Dyskoteka Sylwestrowa została zorganizowana przez Radę Uczestników. Czas wypełniony był wspólnymi tańcami, różnymi konkursami, a także pysznym poczęstunkiem oraz szampanem bezalkoholowym. Towarzyszyła nam wspaniała zabawa, podopieczni po raz kolejny udowodnili, że są grupą bardzo zorganizowaną, potrafiącą bawić się z dużą dozą humoru. Bawiliśmy się świetnie i w miłej atmosferze pożegnaliśmy stary 2016 rok z nadzieją na dobry Nowy Rok.


WESOŁYCH ŚWIĄT

Boże Narodzenie 2016.


SPOTKANIE OPŁATKOWE
21.12.2016 r. - POW ŚWIETLICA
Jak co roku w naszym Ośrodku zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe. Wraz z nami w spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Włodawski Pan Andrzej Romańczuk, Proboszcz Parafii pw. Św. Augustyna w Różance Jarosław Czech, Dyrektor PCPR Pani Urszula Rudko, Dyrektor DPS „Senior” w Różance Pan Andrzej Lis, Prezes STKN im. J. Kalinowskiego we Włodawie Pani Barbara Litwiniuk oraz Przedstawiciel MBP we Włodawie Pani Olga Puś. Dużą atrakcją była inscenizacja słowno – muzyczna przygotowana przez Uczestników Ośrodka, która dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń. Wspólne kolędowanie wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. Po uczcie duchowej i podzieleniu się opłatkiem zebrani udali się na poczęstunek z wigilijnymi potrawami przygotowany przez podopiecznych i pracowników Ośrodka. Oczywiście zgodnie z tradycją nie zabrakło ryb, potraw z makiem, barszczu, i pierogów...


„JA TEŻ MAM TALENT”
15.12.2016 r. - WŁODAWA

Wzięliśmy udział w III edycji konkursu: „Ja też MAM TALENT” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Włodawie. W konkursie wzięło udział 13 zespołów. Nasza „ISKRA” zaprezentowała trzy utwory muzyczne: „Ech mała” - Maryli Rodowicz, „Tylko w Twoich dłoniach” - Eleni oraz „Radość najpiękniejszych dni” - Anny Jantar. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kubeczki z napisem: „Ja też mam TALENT” oraz słodkości.


JUŻ PACHNIE ŚWIĘTAMI... KONCERT KOLĘD
09.12.2016 r. - WŁODAWA


Wspólnie z Miejską Biblioteka Publiczną we Włodawie zorganizowaliśmy koncert kolęd w wykonaniu zespołu „ISKRA” działającego w POW „Przystań”. W to przedsięwzięcie włączył się Pan Filip Ciepałowicz organizator szkoleń Lubelska Akademia Kwalifikacji. Część artystyczna bardzo spodobała się zgromadzonej publiczności, świadczą o tym owacje na stojąco, a także liczne prośby dalszego kolędowania. Zgromadzeni goście włączyli się we wspólny śpiew. Po części artystycznej spotkania nastąpiło oficjalne wręczenie certyfikatów VCC dla uczestników projektów europejskich z miasta Włodawy oraz okolicznych miejscowości. Dla uczestników spotkania przygotowany był poczęstunek.


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
06.12.2016 r. - POW ŚWIETLICA
Do Naszego Ośrodka również przybył Święty Mikołaj… Rozdał wszystkim drobne upominki, nie zbrakło śpiewania kolęd przez uczestników zgromadzonych na spotkaniu. Ten miły gest wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dzięki przepięknym ozdobom wigilijnym i choinkom rozstawionym w Ośrodku można już poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.


"JUŻ PACHNIE ŚWIĘTAMI..."
09.12.2016 r. - MBP WŁODAWA

Bardzo serdecznie ZAPRASZAMY na koncert kolęd „Już pachnie Świętami…”, który odbędzie się 09.12.2016 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie przy ulicy Przechodniej 13.


KURS JĘZYKOWY
20.10.2016 r. - 02.02.2017 r. - WŁODAWA
Od dnia 20.10.2016 r. bierzemy udział w szkoleniu językowym z j. angielskiego, które jest realizowane w ramach projektu „Lubelska Akademia Kwalifikacji”. Kurs prowadzony jest przez Panią Elżbietę Mocior. Dzięki tym zajęciom mamy możliwość poszerzać swoją wiedzę, podnosić umiejętności oraz kwalifikacje. Szkolenie zakończy się zdobyciem certyfikatu.


„MOJA SZANSA NA SUKCES”
28.11.2016 r. - CHEŁMW Medycznym Studium Zawodowym im. Władysławy Szoc w Chełmie odbyło się VIII Integracyjne Spotkanie z Piosenką „Moja Szansa na Sukces”. Przegląd muzyczny dotyczył piosenki kabaretowej. Wzięło w nim udział 12 zespołów. Zaprezentowaliśmy trzy utwory muzyczne: Kabaretu Otto - „Wakacje”, Kabaretu Ani Mru Mru - „Go go”, Kabaretu Pod Wyrwigroszem - „Jesteś spalona”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po wspólnie skonsumowanym słodkim poczęstunku wróciliśmy do Ośrodka.


ZABAWA ANDRZEJKOWA
24.11.2016 r. - POW ŚWIETLICA
`

Tegoroczna impreza andrzejkowa upłynęła w miłej, lekko tajemniczej atmosferze, pełnej wróżb i niespodzianek. Zabawa połączona była z urodzinami uczestników naszego Ośrodka. Mieliśmy okazję brać udział w wielu konkursach z nagrodami, mogliśmy poznać swoja przyszłość słuchając rad dobrej wróżki, a także pobawić się przy nastrojowej muzyce wybranej na tę okazję. Na zakończenie spotkania zjedliśmy wspólnie słodki poczęstunek oraz wybraliśmy króla i królową balu.


WYBORY RADY UCZESTNIKÓW
19.11.2016 - POW ŚWIETLICA


`

Jak co roku w listopadzie wybraliśmy członków do Rady Uczestników. W głosowaniu wzięło udział 57 osób, z grona dwudziestu trzech kandydatów wybieraliśmy pięciu podopiecznych wchodzących w skład Rady. Głosowanie odbyło się na kartach do głosowania i miało charakter tajny. Po skrupulatnym podliczeniu głosów przez Komisję Skrutacyjną wybrano następujących członków Rady: Furman Katarzyna, Kołodziej Mariusz, Poljański Wiesław Zacharska Anna i Barzycki Robert. Na najbliższy rok opiekunem Rady Uczestników została: Pani Małgorzata Poprawska.


JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!
24.10.2016 - WŁODAWA


`

Korzystając z zaproszenia Koła Polskiego Związku Niewidomych we Włodawie wybraliśmy się na spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, które odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich Starosta Powiatu Włodawskiego Pan Andrzej Romańczuk, Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński, Prezes Zarządu Okręgu Lubelskiego Polskiego Związku Niewidomych Pani Maria Olszak, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie Pan Marek Wójciga, Przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Aneta Paterek-Mietiułka, Przedstawiciel Urzędu Miasta Włodawa Pani Joanna Pogonowska. Podczas spotkania zostały wręczone legitymacje Przyjaciela Niewidomych oraz odznaczenia, wyróżnieni tym tytułem zostali: Starosta Pan Andrzej Romańczuk, Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński oraz Dyrektor POW „Przystań” Włodawa Pani Dorota Ostrowska. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Kresowianki” oraz czytane poezje Pani Teresy Ciodyk.


PARK EDUKACJI I ROZRYWKI „FARMA ILUZJI”
12.10.2016 - TROJANÓW`

Z okazji jedenastolecia istnienia naszego Ośrodka wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Farmy Iluzji. Park rozrywki jest wyjątkową kompozycją atrakcji dla wszystkich, zarówno dzieci i dorosłych. Jest to miejsce, które umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu. Zobaczyliśmy wiele niesamowitych miejsc, które sprawiły, że nie raz chcieliśmy przetrzeć oczy ze zdumienia. Byliśmy w Latającej Chacie Tajemnic, spojrzeliśmy na swoje odbicia w Labiryncie Luster, przeszliśmy przez Tunel Zapomnienia. Widzieliśmy również wiele interaktywnych instalacji np. Lasek Doświadczeń, Lewitujące Piłeczki, Grobowiec Faraona czy Głowę na Talerzu - niezwykła iluzja, która na szczęście pozostała tylko iluzją. Zjedliśmy wspólny obiad i pełni wrażeń wróciliśmy do domów nie omijając w drodze powrotnej McDonald's.


„KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI”
12.09 - 13.10.2016 - WŁODAWA`

Od 12 września 2016 r. w ramach aktywizacji zawodowej mamy możliwość brać udział w szkoleniu komputerowym organizowanym przez Fundację „Wschodni Klaser Innowacji” i ICT LAB Centrum Szkoleń Informatycznych. Kurs prowadzony jest przez Pana Filipa Ciepałowicza. Szkolenia odbywają się w formie warsztatów praktycznych z wykorzystaniem komputerów. Rozwijamy się i poszerzamy swoje kompetencje. Zdobywamy wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi komputera jak również podnosimy umiejętności z zakresu różnego rodzaju programów np. graficznych, tekstowych, przeglądarki internetowej i poczty elektronicznej. Kurs zakończymy egzaminem, który umożliwi nam zdobycie certyfikatu zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.


DZIEŃ CHŁOPAKA
30.09.2016 - POW ŚWIETLICA`

Świętowanie zaczęliśmy od samego rana. Przygotowaliśmy naszym mężczyznom słodki poczęstunek. Zadbałyśmy nawet o chwilę relaksu zapalając świece i wyręczając ich w codziennych obowiązkach. Oprócz tradycyjnych życzeń w tym dniu odbyła się dyskoteka na której wszyscy świetnie się bawiliśmy.


OLIMPIADA RÓWNYCH SZANS
28.09.2016 - MILEJÓW`

Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wzięliśmy udział w V Olimpiadzie Równych Szans. Braliśmy udział w następujących konkurencjach: kręglach fińskich, rzucie piłka do kosza, biegu slalomem, prowadzeniu krążka kijem hokejowym. Impreza sportowo – rekreacyjna przebiegała w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Nasi uczestnicy dzielnie walczyli w każdej konkurencji i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Po zakończeniu rozgrywek zjedliśmy wspólny posiłek oraz nastąpiło wręczenie dyplomów oraz medali.


ZABAWA INTEGRACYJNA
27.09.2016 - CHEŁM


`

Korzystając z zaproszenia ŚDS w Chełmie uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym. Zabawa prowadzona była przez wodzireja Just Married w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Braliśmy udział w wielu wspaniałych zabawach. Zapoznaliśmy się z tańcami latino, rumba, rege, cha cha. Każdy z nas mógł skorzystać z usług fotobudki. Nie zbrakło popcornu i waty cukrowej. Na zakończenie zjedliśmy razem obiad.


ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
23-24.09.2016 - WŁODAWA`

To był wyjątkowy weekend. Dla wielu osób, którym możemy podarować w prezencie pyszny obiad i dla tych, którzy zdecydowali się ofiarować swoją pomoc. Wolontariusze z uśmiechem przyjmowali dary od kupujących. Ogólnopolska zbiórka zorganizowana przez Bank Żywności prowadzona była w sklepach Biedronka, Stokrotka, Groszek i Slawex na terenie Włodawy. Celem tej akcji, jak co roku, jest wsparcie osób znajdujących się w potrzebie oraz instytucji pomocowych. Wraz z wolontariuszami z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej, Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół i II Liceum Ogólnokształcące im. A. Frycza Modrzewskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego zebraliśmy 1633,20 kg produktów żywnościowych. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i ciepłe serce, wrażliwe na potrzebujących.


POŻEGNANIE LATA
22.09.2016 - RÓŻANKA


`

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni lata wybraliśmy się do Różanki by wraz z mieszkańcami DPS „Senior” świętować pożegnanie lata. Czas umilał nam swoim śpiewem zespół „Kresowianki” oraz „Złota Jesień”. Braliśmy udział w różnych konkursach np. malarskim oraz w tworzeniu korali z jarzębiny, w których wszyscy zdobyli pierwsze miejsca i upominki rzeczowe. Uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie przy oprawie muzycznej naszego terapeuty Pana Roberta Bujalskiego. Na spotkaniu nie zbrakło pieczonej kiełbaski, bigosu, a także słynnego smalczyku z ogórkiem.


II PRZEGLĄD WYSTĘPÓW KABARETOWYCH „KABARETON NAD BUGIEM”
16.09.2016 - DOROHUSK


`

Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Aktywni Silniejsi Ważniejsi i ŚDS w Dorohusku wzięliśmy udział w przeglądzie występów kabaretowych. Swoje talenty zaprezentowało aż 16 zespołów z województwa lubelskiego. Nasz zespół „Iskra” przedstawił utwór pt. Wakacje oraz monolog naszego zdolnego kolegi Artura Więcaszka pt. Rozmowa z tatą. Zostaliśmy nagrodzeni statuetką i dyplomem.


MUZEUM WSI LUBELSKIEJ
15.09.2016 - LUBLIN

`

Po raz kolejny mieliśmy możliwość zobaczenia i przybliżenia sobie obrazu dawnego życia na wsi. Muzealna ekspozycja to nie tylko materialny ślad po minionych czasach, ale przede wszystkim historie zwykłych ludzi wpisane w odtworzone wnętrza. Muzeum daje możliwość bliskiego – wręcz namacalnego – spotkania z przeszłością.


NARODZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
08.09.2016 - KODEŃ

`

Ku Czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wybraliśmy się do Kodnia na odpust parafialny by dziękować Bogu za plony Ziemi oraz prosić o zdrowie i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych przez nas celów. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godzinie 10:00. Po nabożeństwie wyruszyliśmy na Kalwarię oraz do Ogrodu Maryjnego.


WYJŚCIE NA PIZZĘ
29-30.08.2016 - WŁODAWA
`

Uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się na pizzę do restauracji Kameleon. Wyjście było sposobem na oderwanie się od otaczającej nas rzeczywistości. Atmosfera była przyjemna, był to czas żeby poznać się jeszcze lepiej. Pizza wszystkim bardzo smakowała. Po obfitym posiłku wróciliśmy spacerem do ośrodka. Po drodze wstąpiliśmy na lody.


ODPUST W STARYM BRUSIE
26.08.2016 - STARY BRUS

`

W piątek w Starym Brusie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć. Wybraliśmy się tam by móc u Maryi szukać natchnienia i umocnienia. Uroczystości religijne są najważniejsze, ale odpust to również stragany i stoiska z zabawkami i pamiątkami, które również zobaczyliśmy.


SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
25.08.2016 - KRASNYSTAW


`

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych jest imprezą cykliczną organizowaną dla Ośrodków Wsparcia z terenu województwa lubelskiego. W zawodach wzięło udział 13 drużyn, z których nasza liczyła 14 zawodników. Uczestnicy brali udział w biegu sztafetowym 4 x 100m, przeciąganiu liny, rzucie piłka lekarską oraz biegu na 60m. Spisaliśmy się na medal zdobywając złoto w sztafecie oraz przeciąganiu liny. Zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik pamiątkowe koszulki.


MUZEUM WSI LUBELSKIEJ
18.08.2016 - LUBLIN


`

Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych skansenów w Polsce. Ekspozycja jest podzielona na siedem sektorów: Wyżyny Lubelskiej, Roztocza, Powiśla Lubelskiego, Podlasia, Nadbuża oraz sektor dworski i miasteczkowy. Głównym celem naszej wycieczki było przybliżenie dawnej wsi, zapoznanie się z jej architekturą, kulturą, a także obrazem codziennego życia. Poznaliśmy elementy wyposażenia domu np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, garnki. Duże zainteresowanie wzbudziły narzędzia gospodarcze: sierp, kosa, pług, cepy, beczki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's :).


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM
18-20.07.2016 - OKUNINKA II GRUPA
`

To już druga grupa uczestników tegorocznego biwaku wybrała się nad Jezioro Białe, by złapać oddech i wypocząć na łonie natury.


BIWAK NAD JEZIOREM BIAŁYM
05-07.07.2016 - OKUNINKA

`

Korzystając z pięknych, upalnych, letnich dni zorganizowaliśmy biwak nad Jeziorem Białym. W tym celu wybraliśmy się do Okuninki do Ośrodka Integracji Społecznej „Promyk”. Wypoczywaliśmy w cudownych okolicznościach przyrody plażowaliśmy, kąpaliśmy się, pływaliśmy rowerkiem wodnym. Byliśmy również na dyskotece oraz mieliśmy możliwość obejrzenia meczu Euro 2016 w barze. Samodzielnie przygotowywaliśmy posiłki i grillowaliśmy pod czujnym okiem opiekunów. Krajobraz nad jeziorem jest niesamowity! Tyle zieleni, kwiaty, bujna trawa, a niedaleko jezioro! Z żalem i smutkiem opuściliśmy to miejsce.


X NADBUŻAŃSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL MUZYCZNY
30.06.2016 - KODEŃ

`

To już dziesiąty raz mieliśmy możliwość zaprezentować trzy utwory oraz zachwycać się występami pozostałych wykonawców podczas Festiwalu Muzycznego w Kodniu. Festiwal zakończył się uroczystym wręczeniem upominków i pucharów. Wróciliśmy pełni wrażeń z nowymi pomysłami na przyszły rok.


ODPUST ŚW. PIOTRA I PAWŁA
29.06.2016 - HANNA`

Wybraliśmy się na uroczystości odpustowe Św. Piotra i Pawła w Hannie. Uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Mszy Świętej. Wysłuchaliśmy koncertu pieśni religijnych różnych zespołów.


WYCIECZKA.
28.06.2016 - NAŁĘCZÓW I KAZIMIERZA DOLNY


`

Korzystając z pięknej słonecznej pogody wraz z DPS „Senior” wybraliśmy się na wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość być w uzdrowisku w Nałęczowie i smakować wodę z wysoką zawartością żelaza. Uczestniczyliśmy w rejsie statkiem po Wiśle, przejażdżce zielonymi meleksami do wąwozu, w którym spacerowaliśmy. Odwiedziliśmy również Kościół Parafialny Farny pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja. Wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży i podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Zwiedziliśmy również Rynek w Kazimierzu Dolnym. Zjedliśmy wspólny posiłek w restauracji. Wycieczka zapewniła nam nadzwyczajne emocje oraz niezapomniane wrażenia.


OBCHODY NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ
22.06.2016 - RÓŻANKA


`

Wzięliśmy udział w obchodach Nocy Świętojańskiej w Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Spotkaliśmy się z miłym powitaniem Dyrektora DPS Pana Andrzeja Lisa. Wraz z naszymi znajomymi zaplataliśmy wianki oraz bawiliśmy się przy muzyce granej przez naszego terapeutę Pana Roberta Bujalskiego. Nie zabrakło również słynnego smalczyku z kiszonym ogórkiem jak również innych przysmaków.


TURNIEJ BOCCIA
16.06.2016 - WŁODAWA

`

Wzięliśmy udział w turnieju Boccia, który odbył się w ośrodku MOSiR we Włodawie. Gra wywodzi się z tradycyjnej gry włoskiej zwanej pod nazwą Bocce. Zadaniem rozgrywki jest wrzucenie na boisko białej bili, a następnie umieszczenie w jej najbliższym sąsiedztwie jak największej ilości bil w jednym kolorze. Celem gry jest integracja uczestników, uspokojenie ich, a także danie satysfakcji z tego, że dokonali czegoś samodzielnie. Turniej Boccia to coś więcej niż sport, to prawdziwa integracja oraz zdrowa, motywująca rywalizacja.


INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY
15.06.2016 - WŁODAWA – RÓŻANKA – DOŁHOBRODY– WŁODAWA`

Na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięliśmy udział w Integracyjnym Rajdzie Rowerowym na trasie Włodawa – Różanka – Dołhobrody –Włodawa. Trasa miała odległość ok. 30 kilometrów. Uczestnicy wyprawy mieli możliwość zobaczenia wystawy poświęconej Róży Marii Zamoyskiej w Różance. Podsumowaniem tegorocznego wyjazdu było wspólne ognisko.


DZIEŃ INWALIDY
15.06.2016 - WŁODAWA

`

Na zaproszenie Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących wzięliśmy udział w obchodach Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Czas umilał nam zespół Kresowianki oraz zespół wokalny z MDK we Włodawie. Nie zabrakło również wspaniałych życzeń od zaproszonych gości obecnych na spotkaniu.


IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
09.06.2016 - KRASNYSTAW

`

9 czerwca wzięliśmy udział w IX Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez ŚDS w Krasnymstawie przy współpracy z Krasnostawskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z różnych Ośrodków. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy drugie miejsce. Królem strzelców po raz kolejny został nasz uczestnik Bogdan Cierach, który zdobył 10 bramek. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplopmy oraz nagrody rzeczowe.


"JESTEM WIĘC TAŃCZĘ"
25.05.2016 - MIĘDZYLEŚ


`

Już po raz drugi mieliśmy możliwość uczestniczyć w Festynie Integracyjnym pt. „Jestem więc tańczę”. Organizatorem spotkania był ŚDS w Międzylesiu. Nasz Ośrodek zaprezentował występ taneczny do utworu „Papaja” Urszuli Dudziak. Podczas wyjazdu mieliśmy także okazję udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych przez mistrzów tańca. Wspaniała zabawa, pyszny poczęstunek oraz dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników festynu sprawiły, że bawiliśmy się znakomicie.


XV FESTYN INTEGRACYJNY
20.05.2016 - WŁODAWA


`

Na zaproszenie SOSW we Włodawie wzięliśmy udział w XV Festynie Integracyjnym pt. "Na szerokich wodach". Nasz zaspół wokalno – instrumentalny "Iskra" zaprezentował kilka piosenek oraz występ taneczny. Gospodarz zapewnił wiele ciekawych konkursów i zabaw, jak również poczęstunek dla wszystkich uczestników Festynu.


ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
19.05.2016 - WŁODAWA

`

Zespół "Iskra" miał przyjemność wystąpić ze swoim repertuarem na obchodach Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość zorganizowana została przez Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie. W naszym imieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności składajac na ręce pani Ireny Rutkowskiej Prezes PZERiI we Włodawie własnoręcznie przez nas wykonany upominek.


I WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM
19.05.2016 - CHEŁM


`

Na zaproszenie Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie wzięliśmy udział w I Wojewódzkich Mistrzostwach w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 64 uczestników z różnych Ośrodków. Naszą "Przystań" reprezentowali: Katarzyna Furman, Bogdan Cierach, Krzysztof Dędniak, Mariusz Szymański. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


RAJD PIESZY
17.05.2016 - ORCHÓWEK

`

Korzystając ze słonecznej wiosennej pogody zorganizowaliśmy pierwszy w tym roku rajd pieszy. Dzielnym krokiem pokonaliśmy trasę Włodawa-Orchówek-Wlodawa. Na zakończenie rajdu na "Kiszarni" czekały na nas pyszności z grila.


XVII PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ
12.05.2016 - ZAWICHOST`

Na zaproszenie Archidiecezjalnego Duszpasterza Środowisk Pomocy Społecznej ks. Bogusława Suszyło i Stowarzyszenia Integracji Społecznej "Bone Corda" w Kalince uczestniczyliśmy w XVII Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej. Tym razem zawitaliśmy do Kościoła p.w Św. Jana Chrzciciela w Zawichoście. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. której przewodniczył i homilę wygłosił J.E. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.


WARSZTATY U TWÓRCÓW
09-13.05.2016 - WŁODAWA

`

W dniach 9-13 maja w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej uczestniczyliśmy w Integracyjnych Warsztatach Artystycznych dla osób niepełnosprawnych pt. "Co nam w duszy gra". Zajęcia odbywały się pod kierunkiem siedmiu instruktorów z dziedziny rzeźby, haftu i malarstwa. Nasz Ośrodek reprezentowali: Dorota Baszyńska, Ewelina Brańka, Michał Kuryłowicz i Karol Brzozowski. Warsztaty zakończyły się wernisażem wykonanych prac, wręczeniem dyplomów i upominków dla wszystkich "Artystów".


HUTA SZKŁA
12.04.2016 - DUBECZNO.

`

Kolejna grupa uczestników wybrała się do Huty Szkła w Dubecznie. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jak ze zwykłego szkła powstają przepiękne „małe dzieła sztuki”.


MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
08.04.2016 - WŁODAWA`

Nasz zespół „Iskra” miał zaszczyt wystąpić ze swoim repertuarem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Występ uświetnił ostatnie zajęcia oraz podsumowanie projektu „O finansach ... w bibliotece – IV edycja”.


POWITANIE WIOSNY
31.03.2016 - OKUNINKA

`

Z lekkim opóźnieniem powitaliśmy Wiosnę . Mamy nadzieję, że płonąca Marzanna przegoniła Zimę na dobre.


ŚNIADANIE WIELKANOCNE
24.03.2016 - POW ŚWIETLICA


`

W Wielki Czwartek zgodnie z tradycją Naszego Ośrodka spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna, która przybliżyła nam zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Podczas wspólnego Śniadania mieliśmy możliwość spróbowania mnóstwa potraw, nierozerwalnie kojarzących się z Wielkanocą. Atmosfera podczas uroczystości była niezwykłe serdeczna i rodzinna, co sprzyjało wspomnieniom i wspólnym żartom.


WESOŁYCH ŚWIĄT

`

WIELKANOC 2016


DZIEŃ KOBIET
08.03.2016 - POW ŚWIETLICA

`

8 marca w naszym Ośrodku był dniem szczególnym. Z okazji Dnia Kobiet nasi Panowie obdarowali wszystkie Panie pięknymi różami i tulipanami. Oprócz wielu życzeń nie zabrakło słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie.


„CO LUDZIE POWIEDZIELI”
03.03.2016 -MBP WŁODAWA


`

„Co ludzie powiedzieli” - lokalna historyczna wystawa multimedialna, którą w ostatnim czasie mieliśmy możliwość podziwiać w Galerii. Na Poddaszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Wystawa opierała się na opowieściach z dawnych czasów zebranych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu. Zebrane opowieści przekształcone zostały w mobilną, multimedialną wystawę a jej oglądanie miało formę gry, w której każda instalacja była zadaniem do wykonania. Chętnie uczestniczyliśmy w rozwiązywaniu kolejnych zadań. Bardzo podobała się nam taka forma spotkania z historią.


ZWIEDZANIE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI
01.03.2016 - WŁODAWA
`

Dzięki uprzejmości Komendanta KPP we Włodawie P. Mariusza Siegiedy gościliśmy w Komendzie Policji. Tam zobaczyliśmy stanowisko oficera dyżurnego, pokój okazań oraz areszt. Zapoznaliśmy się z charakterem i miejscem pracy technika kryminalistycznego. Podziwialiśmy czworonożnych stróżów prawa, psy patrolowo- tropiące oraz nowoczesne radiowozy policyjne wraz z ich wyposażeniem. Szczególne podziękowania złożyliśmy rzecznikowi Policji P. Elwirze Tadyniewicz, za wyjątkowe zaangażowanie podczas organizacji tej wizyty. Spotkanie uświadomiło nam jak trudna i odpowiedzialna jest praca funkcjonariusza Policji.


GRILL NAD JEZIOREM BIAŁYM
09.02.2016 - OKUNINKA
`

Korzystając z iście wiosennej pogody postanowiliśmy zorganizować grilla. W tym celu wybraliśmy się do Okuninki na Ośrodek Integracji Społecznej „Promyk”. W pięknych okolicznościach przyrody spędziliśmy miło czas, a pierwsze w tym sezonie kiełbaski i kaszanki smakowały znakomicie.


WALENTYNKI
15.02.2016 - POW ŚWIETLICA
`

Chcąc podtrzymać tradycję Dnia Zakochanych zorganizowaliśmy „Pocztę Walentynkową”. Każdy z nas otrzymał własnoręcznie wykonaną kartę od osoby bliskiej naszemu sercu. To miłe widzieć, że ktoś nas lubi i o nas myśli.


ZABAWA KARNAWAŁOWA W SOSW
08.02.2016 - WŁODAWA

`

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprosili nas do udziału w Balu Karnawałowym. Tematem przewodnim było średniowiecze. Nasi rycerze i damy dworu mieli możliwość zaprezentowania swoich pięknych przebrań.


WYJŚCIE NA PIZZĘ
25.01.2016 - WŁODAWA`

Pizzeria „ Kameleon” to jedno z naszych ulubionych miejsc spotkań . Dlatego też postanowiliśmy, że znowu tam zajrzymy. Każdy z nas miał możliwość wyboru swoich ulubionych dań oraz mógł skomponować własną pizzę.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
29.01.2016 - POW ŚWIETLICA


`

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Także i my postanowiliśmy zorganizować w Ośrodku Zabawę Karnawałową. Wspaniała maskarada, której towarzyszyły liczne konkursy oraz pyszny poczęstunek wprawiła nas w znakomity nastrój, który towarzyszył nam będzie jeszcze długo.patrz Archiwum


Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYSTAŃ" ul. Piłsudskiego 64A 22-200 WŁODAWA woj.lubelskie tel./fax 082 572-18-12
e-mail:powwlodawa@wp.pl