Aktualności - Z życia Ośrodka 2015r.

MAJÓWKA INTEGRACYJNA "JESTEM WIĘC TAŃCZĘ"
15.05.2015–MIĘDZYLEŚ


Na zaproszenie ŚDS w Międzylesiu uczestniczyliśmy w Majówce Integracyjnej „Jestem więc tańczę”. Podczas festynu mieliśmy możliwość podziwiania występów tanecznych osób niepełnosprawnych. Uczestniczyliśmy także w warsztatach mających na celu naukę tańca. Pomimo tego, że pogoda do końca nam nie dopisywała bawiliśmy się wyśmienicie.


XVI PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ
06.05.2015–PARCZEW


Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance wspólnie z uczestnikami naszego Ośrodka zgromadzili się na Pielgrzymce w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodziny w Parczewie. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta którą koncelebrował i homilię wygłosił J.E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk. Na zakończenie Eucharystii Biskup pobłogosławił pamiątkowe obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Parczewskiej. Po części sakralnej odbył się piknik integracyjny, prowadzony przez zespół muzyczny Kleryków z Seminarium Siedleckiego w Parczewie. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz gorących dań z grilla, co stworzyło radosną atmosferę wspólnoty.


SPOTKANIE Z ELŻBIETĄ GREGUŁĄ Z PSSE
27.04.2015–POW ŚWIETLICA

Nasz Ośrodek odwiedziła Pani Elżbieta Greguła z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie. Pani Elżbieta spotkała się z nami aby porozmawiać na temat dopalaczy czyli tak zwanych "nowych narkotyków". Opowiadała nam jak dopalacze wpływają na ludzki organizm. Mieliśmy możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie zadane na ten temat pytania, oraz obejrzeliśmy film o ludziach, którzy w swoim życiu spotkali na swojej drodze z tą nową falą narkotyków.


DZIEŃ INWALIDY
23.04.2015–WŁODAWA


Na zaproszenie Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów mieliśmy możliwość wzięcia udziału uroczystościach z okazji Dnia Inwalidy zorganizowanych we Włodawskim Ratuszu. Grupa "Iskra" miała możliwość zaprezentowania piosenek przygotowanych na tę okazję.


VIII CHEŁMSKIE TEATRALNE SPOTKANIE ARTYSTÓW NIEPRZETARTEGO SZLAKU.
22.04.2015–CHEŁM


Na zaproszenie Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie wzięliśmy udział w VIII Chełmskich Teatralnych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku. Tym razem tematem przewodnim spotkania było "Stare kino". Zespół "Iskra" zaprezentował repertuar muzyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Miła atmosfera i ciekawe spektakle spowodowały, że uśmiechy na naszych twarzach gościły jeszcze długo po powrocie do Ośrodka.


HUTA SZKŁA.
20.04.2015 – DUBECZNO

Grupa uczestników wraz z opiekunami wybrała się do Huty Szkła w Dubecznie. Możliwość zobaczenia jak powstaje to bardzo kruche tworzywo była dla nas niesamowitą przygodą.


ŚNIADANIE WIELKANOCNE.
02.04.2015 – POW ŚWIETLICA

Tradycyjnie w Wielki Czwartek w Naszym Ośrodku spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Atmosfera zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, część artystyczna przygotowana przez uczestników opisująca zwyczaje wielkanocne oraz świąteczne baby i inne pyszne potrawy sprawiły, że po raz kolejny poczuliśmy iż Ośrodek to nasz drugi dom.


WESOŁYCH ŚWIĄT.
WIELKANOC 2015


SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ KURYŁOWICZ.
31.03.2015 –POW ŚWIETLICA

Nasz Ośrodek odwiedziła pani Agnieszka Kuryłowicz malarka należąca do Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Pani Agnieszka opowiadała nam wiele ciekawostek na temat malarstwa, technik oraz używanych materiałów. Opowiadała o swoim zamiłowaniu do sztuki co niewątpliwie zauważyć można było w pracach artystki, które ze sobą przywiozła.


POŻEGNANIE ZIMY.
26.03.2015 –OKUNINKA

Korzystając z pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się nad J. Białe gdzie pożegnaliśmy zimę. Płonącą Marzanna oraz wspaniała zabawa na pewno sprawią, że wkrótce wiosna zawita do nas na stałe.


DZIEN KOBIET.
06.03.2015 – POW ŚWIETLICA


Z okazji Dnia Kobiet nasi wspaniali Panowie postanowili sprawić wszystkim Kobietkom w Ośrodku niespodziankę. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, zaproszone zostały na słodki poczęstunek i przede wszystkim zwolnione zostały z wszystkich zajęć i prac w dniu ich święta.


PIZZA.
13.02.2015 – WŁODAWA


Zorganizowaliśmy wyjście do pizzerii "Kameleon". Każdy z nas mógł wybrać taką pizzę jaką lubi i ją samodzielnie zamówić. Atmosfera i klimat restauracji sprawiły, że napewno niedługo tam wrócimy.


WALENTYNKI.
13.02.2015 – POW ŚWIETLICAZ okazji dnia zakochanych w naszym Ośrodku zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Okazało się że wszyscy mamy tajemniczych wielbicieli ponieważ każdy z Nas otrzymał własnoręcznie wykonane kartki.


BAL KARNAWAŁOWY.
12.02.2015 –BIAŁA PODLASKANa zaproszenie ŚDS przy Ośrodku "Misericordia" Caritas w Białej Podlaskiej uczestniczyliśmy w balu karnawałowym. Wspólne tańce, karnawałowa muzyka oraz piękne stroje sprawiły, że zabawa długo zostanie w naszej pamięci


ZABAWA KARNAWAŁOWA W OŚRODKU.
29.01.2015 – POW ŚWIETLICAZorganizowaliśmy w Ośrodku zabawę karnawałową połączoną z urodzinami uczestników. Tańce, konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek sprawiły, że bawiliśmy się znakomicie.


BAL” W ŚWIECIE BAJEK”.
28.01.2015 – SOSW WŁODAWA

Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym „W świecie bajek”. Każdy z nas przebrany był za postać z bajki, a nasza Królewna Śnieżka czyli Kasia Furman została królową balu.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA.
22.01.2015 –DPS RÓŻANKA
Odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Różance. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wręczyliśmy naszym seniorom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności.


WIZYTA POLICJANTA.
21.01.2015 – POW ŚWIETLICA
Nasz Ośrodek odwiedził sierżant sztabowy Michał Pyrzyna policjant z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy jak mamy dbać o swoje bezpieczeństwo, jak prawidłowo uczestniczyć w ruchu drogowym. Pan policjant opowiedział nam także wiele ciekawostek na temat pracy w policji.


patrz Archiwum


Powiatowy Ośrodek Wsparcia "PRZYSTAŃ" ul. Piłsudskiego 64A 22-200 WŁODAWA woj.lubelskie tel./fax 082 572-18-12
e-mail:powwlodawa@wp.pl